بهترین صندلی برای نشستن در هواپیما کجاست؟

بهترین صندلی برای نشستن در هواپیما کجاست؟

در واقع همه ی ما قطعا در سفری که با هواپیما می رویم دوست داریم که در آن سفر آرامش داشته باشیم گاهی اوقات کدک خردسالی پشت صندلی ما می نشیند و لگد می زند و یا اینکه جلوی پای خود فضای کافی نداریم یا مشکلات دیگری که در طول پرواز امکان دارد برای هر کسی اتفاق بیفتد قطعا همه دوست داریم که صندلی کنار راهرو در ردیف خروجی و جلوی هواپیما نصیبمان شود و کسی هم کنار ما ننشسته باشد اما همیشه این اتفاق نمی افتد ولی نگران نباشید در این مقاله ما به شما تکنیک هایی را پیشنهاد می دهیم که وضعیت بهتری داشته باشید پس با آوا بلیط همراه باشید:

صندلی هواپیما

کدام صندلی های هواپیما موقعیت بهتری دارند؟

معمولا صندلی های ردیف خروجی که نزدیک دماغه  هواپیما بوده و کنار راهرو یا پنجره قرار دارند، بهترین صندلی ها قلمداد می شوند. مثلا اگر در حال مسافرت کاری و تجاری هستید، بهتر است روی صندلی بنشینید که کنار راهرو بوده و نزدیک قسمت جلویی هواپیما باشد تا بتوانید هر چه زودتر از هواپیما پیاده شوید. اما اگر مسافرت شما شبانه است، ترجیحا صندلی های کنار پنجره مناسب تر خواهند بود، چراکه بدین ترتیب می توانید در طول سفر اندکی استراحت نمایید.

همچنین کسانی که از پرواز با هواپیما استرس دارند، صندلی هایی را می پسندند که بالای بال های هواپیما قرار دارند، چون از آنجا کمتر شاهد آشفتگی های هوایی و استرس ارتفاع خواهند بود. همچنین بسیاری از افراد ترجیح می دهند صندلی هایی را انتخاب کنند که پشت دیواره ها یا پرده های حایل هواپیما باشند. چراکه به این ترتیب مسافر دیگری جلوی شما نیست که به عقب لم دهد و صندلی اش فضای جلوی شما را محدود کند. به علاوه، در این مکان ها معمولا فضای استراحت پاها بیشتر است.
اما مراقب باشید! همه  این نوع صندلی ها یکسان نیستند. در برخی از هواپیماها، ردیف اول دیواره ها و حایل ها فشرده و ناراحت می باشند. همچنین به یاد داشته باشید که در این مکان ها، هیچ صندلی جلوی شما نیست که وسایل ضروری و مورد نیاز خود را زیر آن جاسازی کنید.

اگر قد بلندی دارید، بهتر است حواستان به شیب و ارتفاع صندلی ها (Pitch) باشد. با استفاده از این معیار، می توانید بفهمید که میان شما و صندلی عقبی و جلویی چقدر فاصله هست. هرچه این مقدار بیشتر باشد، یعنی فضای استراحت پاها بزرگتر بوده و راحتی بیشتری خواهید داشت. وب سایت SeatGuru.com، شیب و ارتفاع (و در بعضی موارد عرض) صندلی ها را برای بیشتر خطوط هوایی در اختیار شما قرار می دهد. یکی از دغدغه های مسافران هنگام انتخاب محل صندلی، امنیت آن جاست. ولی متاسفانه پاسخ قطعی برای این پرسش که کجای هواپیما هنگام سانحه امن تر است، وجود ندارد. در سال 2015، نتیجه  یک بررسی اطلاعات 35 ساله ی پرواز در مجله   TIME منتشر شد که نشان داد شانس نجات برای کسانی که در سمت انتهایی هواپیما نشسته اند، بیشتر است. با این حال، نتیجه ی پژوهش دیگری در سال 2008 که توسط دانشگاه گرینویچ انگلستان انجام شد، حاکی از آن بود که مسافران جلویی که در فاصله ای کمتر از 5 ردیف از خروجی های اضطراری قرار داشته اند، از امنیت جانی بیشتری برخوردار بوده اند.

گفتنی است صندلی های میانی در همه  ردیف ها غالبا مورد استقبال قرار نمی گیرند. ردیف هایی که نزدیک به مهمانداران هواپیما یا دستشویی ها هستند، معمولا پر از سر و صدا هستند و رفت و آمد زیادی دارند. همچنین صندلی های نزدیک به صفحه نمایش تلویزیون ها زیاد راحت نیستند و نیز، شدت نورشان به قدری بالاست که مزاحم خواب شما می شود. علاوه بر موارد، SeatGuru به مشکلات احتمالی دیگری که ممکن است برای صندلی ها پیش بیاید نیز پرداخته است، مشکلاتی از قبیل محدودیت در میزان باز شدن صندلی هنگام دراز کشیدن یا عرض کم آن.

صندلی هواپیما 

7 روز هفته 24 ساعته آسوده خاطر گردش کنید 

آوا بلیط  پشتیبان پروازهای شماست

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.