لباس خدمه های ایرلاین ها

شیک ترین لباس های خدمه پروازی

در همه ی ایرلاین های جهان یونیفرم های خدمه های پروازی از اصول و قائده و قانون سخت گیرانه ی مخصوص خود برخوردار می باشند و همیشه این امر مورد توجه ایرلاین ها قرار داشته .اکثر این لباس ها ظاهری براق ،پاشنه های کلاسیک از جمله جذاب ترین این موارد می باشند ،اما نکته ی قابل توجهی که وجود دارد این لباس ها در همه ی ایرلاین ها زیبا نمی باشند د و فقط برخی از آن ها هستند که در طراحی یونیفرم ها خدمه های پروازی خود معروف اند.می توان گفت با وجود اینکه روزهای شگفت انگیز مسافرت های هوایی به زمان هواپیمایی پن ام از دهه 1960 باز می گردد اکثر لباس های خدمه پروازی با سبک دهه های گذشته مطلبقت دارند. در ادامه با آوا بلیط همراه باشید تا این ایرلاین های معروف و سبک لباس های آن ها را بشناسید.در واقع بهترین ایرلاین های پروازی یونیفرم های آن ها ترکیبی از سبک سنتی و مدرن می باشد و لباس های خدمه های پروازی نشان دهنده فرهنگ هر کشور می باشد و این لباس ها ظاهر یک ایرلاین را به تصویر می کشد.

 

هواپیمایی امارات | AIR EMIRATES

هواپیمایی امارات هورا قابل تشخیص می باشند. آن ها یکی از شیک ترین و راحت ترین لباس های خدمه پروازی را برای پرسنل خود ارائه کرده اند. کلاه پوشیده شده و دامن و کت و شلوار بسیار شیک شرکت هواپیمایی امارات باعث شده تا این شرکت قصد تغییر آن را از سال 1997 نداشته باشد. اگر تاکنون با هواپیمایی امارات سفر نکرده اید ممکن است متوجه نکات قابل توجه در لباس های شیک آن ها نشده باشید. کلاه های مورد استفاده خدمه پروازی اغلب برای نمایش عمومی استفاده می شوند و آن ها می توانند زمانی که در حین پرواز هستند آن را از سر خود بردارند. دفعه دیگری که با این ایرلاین پرواز کردید در هنگامی که یک قهوه سفارش می دهید به جنس پارچه های کت های خدمه توجه نمایید تا راه راه های قهوه ای شکلاتی روی لباس های ان ها را مشاهده نمایید.

هواپیمایی ایرفرانس | AIR FRANCE

چیزی باشکوه تر از لباس های خدمه پروازی هواپیمایی ایرفرانس وجود نخواهد داشت. این شرکت هواپیمایی از زمان تاسیس آن در دهه 1960 طراحان مشهوری از جمله بالانچیاگا و کریستین دیور را استخدام کرده تا بتواند بهترین یونیفرم ها را ارائه نماید و البته این روزها نیز لباس خدمه پروازی ایرفرانس به همان اندازه شگفت انگیز است. لباس هایی که در حال حاضر در این هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرد در سال 2005 توسط کریستین لاکرویز طراحی شده و یک بند  دستکش قرمز رنگ نیز به آن اضافه شده است. صندل ها، کراوات ها و کمربندهای قرمز رنگ از نشانه های خدمه پروازی ایرفرانس می باشند. این خطوط هوایی همچنین از کلاه یا هر نوعی از سرپوش استفاده نکرده و مدل موی ساده که سبکی فرانسوی است را ترجیح داده است.

هواپیمایی کانتاس | QANTAS AIRLINES

هواپیمایی کانتاس در آوریل 2013 با کمک طراح مشهور Kerr یک طرح جدید برای لباس های خدمه پروازی خود انتخاب کرد. با توجه به نام تجاری خیره کننده و آفتابی کانتاس، این لباس های از پارچه های سیاه و سفید که با نوارهای نارنجی و صورتی از روی شانه های آن ها تزیین شده است. این شرکت هواپیمایی استرالیایی تصمیم به استخدام طراح مارتین گرانت برای نگه داشتن آن در خانواده شرکت می باشد. لباس های خدمه پروازی هواپیمایی کانتاس از زمان تاسیس ان در سال 1930 تاکنون 6 مرتبه تغییر داشته است و به نظر می رسد که آن ها کارشان را به خوبی انجام داده اند.

 

هواپیمایی جت بلو | JETBLUE

نامی مانند هواپیمایی جت بلو به راحتی می تواند لباس های فرم شلوغ فیروزه ای رنگ را طراحی کرده و ما این را به عنوان یک واقعیت پذیرفته ایم. البته که بالای این لباس ها با رنگ نارنجی برگرفته شده از نیروی دریایی تزیین شده که به لطف طراحان استن هرمان و همچنین مایکل شوارتز می باشد. زمانی که طراحی این لباس انجام می شده است آن ها از مشاوران پرواز در مورد مواردی همچون اندازه جیب اطلاعاتی را دریافت کرده اند. شوارتز در سال 2004 اعلام کرده بود که برای طراحی این لباس بشترین میزان هزینه را داشته است و او همچنین توضیح داد که سبک برای همه افراد مهم می باشد. علاوه بر این او می گوید که ما تنها به عنوان لباس به آن نگاه نکرده ایم و می بایست تناسبی بین لباس های خدمه پروازی با برند هواپیمایی را ایجاد می کردیم.

 

هواپیمایی هاینان | HAINAN AIRLINES

لباس های خدمه پروازی هواپیمایی هاینان از مد روز جلوتر می باشد به طوری که آخرین لباس های این خطوط هوایی در هفته مد پاریس در سال 2017 به نمایش گذاشته شده و نظر بسیاری را به سوی خود جلب کرد. این لباس ها توسط طراح چینی به نام لارنس سوز که یکی از هنرمندان بزرگ این صنعت می باشد طراحی شده است. او معمولا لباس های ستاره های فیلم ها و همچنین لباس هایی که برای فرش قرمز مورد استفاده قرار می گیرد را طراحی می کند اما این بار ایده ها و مهارت های خود را به هواپیمایی هاینان آورده است. با نقاشی های ابریشمی و الگوهای چینی سنتی با قاطعیت می توان گفت که لباس های خدمه پروازی هواپیمایی هاینان یکی از بهترین ها می باشد.

زمانی که یک ایرلاین در سطح گسترده ای در جهان فعالیت کرده و پوشش پروازی خود را گسترش می دهد بنابراین می بایست مواردی مانند لباس های خدمه پروازی خود را به نحوه طراحی کند تا علاوه بر اینکه نشانگر فرهنگ کشور مبدا خود می باشد به نوعی شاخص و نمایان بوده و در مقابل سایر هواپیمایی های دیگر به سادگی قابل تشخیص باشد و این همان تفاوت موثری است که هر نشان تجاری قصد ایجاد آن را برای مشتریان خود دارد.

لباس های خدمه پروازی ارفلوت روسیه به رنگ قرمز روشن بوده و سبک ان کمی رسمی و البته تاریخی است. شکل یقه های بلندی که روی کت قرار گرفته اند بسیار متفاوت بوده و البته نمی توان انتظار داشت که برای مسافت های طولانی صاف باقی بمانند هرچند روسری که بر روی گردن بسته شده است نیز شاید نتواند کمکی به آن نماید. در نگاهی کلی به آن می توان گفت که در مجموع لباسی رسمی و شایسته ای را برای خود اختصاص داده است. هرچند یکی از گزینه های منفی ان پوشیدن کفش های پاشنه دار برای خدمه پروازی بوده و گزینه دیگری برای آن ندارند. دستکش های سفید رنگ و کلاه هایی که در بالای سر آن ها قرار دارد ممکن است راحتی خدمه پروازی را از آن ها گرفته و کمی آن ها را ناراضی نماید.

 

 

 

هواپیمایی الاتحاد | ETIHAD AIRWAYS

لباس های خدمه پروازی هواپیمایی الاتحاد نمونه کاملی از ترکیب سنتی و مدرن می باشد. آن ها نوستالژی های دهه 1960 را با ترکیبی از برش های مدرن لباس ها تلفیق کرده اند. هرچند در مورد پدهایی که روی شانه ها قرار گرفته نمی توان چیز زیادی گفت اما در مجموع لباس و همچنین ترکیب رنگی ان قابل تحسین می باشد. ترکیب رنگ قهوه ای شکلاتی با رگه هایی از رنگ بنفش همیشه نمی تواند ترکیب خوبی را ارائه نماید اما طراح لباس های خدمه پروازی هواپیمایی الاتحاد آن را به بهترین نحو طراحی کرده است. این لباس ها توسط اتوره بیوتا طراح ایتالیایی طراحی شده است که نگاهی به پارچه های لوکس دارد. دفعه بعدی که سوار پروازهای هواپیمایی امارات شدید حتما به پیراهن های با طرح نقطه نقطه در پارچه های ابریشمی ان دقت نمایید.

 

 

 
 

هواپیمایی سنگاپور | SINGAPORE AIRLINES

در این هواپیمایی شما می بایست تصور این را داشته باشید که یونیفرم شما سرتاپا بالمین خواهد بود. این یک سطح لوکس از لباس های خدمه پروازی می باشد که توسط خدمه هواپیمایی سنگاپور به صورت روزمره تجربه می شود. پیر بالمین که یکی از طراحان برجسته این صنعت می باشد، لباس های خدمه پروازی هواپیمایی سنگاپور را تحت عنوان پروژه ای به نام دختر سنگاپور طراحی کرده است. نام تجاری بالمین به دلیل الگوهای پیچیده ان شناخته شده است و این دقیقا همان چیزی است که در این لباس ها مشاهده خواهید کرد. این لباس ها از رنگ های سنتی سنگاپور و همچنین اشکالی مانند انگور و کاشی در آن استفاده شده است. دستبندهای نقره ای و جواهرات این خدمه پروازی در یک نگاه ایده مدرن از آن ها را به ذهن می آورد.

 
 

7 روز هفته 24 ساعته آسوده خاطر گردش کنید 

آوا بلیط  پشتیبان پروازهای شماست


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.