شهر گربه ها

به کجا سفر کنیم

کوچینگ، شهری که به شهر گربه ها معروف است

 

شهر کوچینگ یا همان شهر گربه ها شهری است در کشور مالزی که در واقع با سفر به این شهر در هر جا که پا میزارید رد پایی از گربه به چشم می آید و می توان گفت که همه جای شهر مجسمه هایی از گربه ساخته شده و ساکنین شهر عاشق گربه ها هستند در واقع قدیمیان معتقد بوده اند که این علاقه به گربه ها از نام شهر نشآت گرفته  به نظر می‌رسد «کوچینگ» از یک کلمه‌ی مالایی به نام «kucing» گرفته شده باشد که به معنی گربه است. اما احتمال این هم وجود دارد که نام شهر از کلمه‌ی چینی «cochin»، به معنی بندر گرفته شده شده باشد. برخی دیگر اعتقاد دارند که نام شهر از نام یک میوه  به اسم «mata kucing» ریشه گرفته است که به طور گسترده در مالزی و اندونزی رشد می‌کند.تاریخ محلی نیز نشان می‌دهد که شهر بعد از جریان یافتن رودخانه‌ای به نام «Sungai Kuching» به معنی «رودخانه گربه» در شهر به این اسم خوانده شده است. این رودخانه قبلا در شهر جاری بود اما امروزه آن را بسته و روی آن ساخت و ساز انجام داده‌اند. 

ساراواک زمانی (حدود 2 هزار سال قبل) بخشی از قلمروی سلطان برونئی بود، اما پادشاه این کشور، ساراواک را به عنوان هدیه‌ای به یک ماجراجوی بریتانیایی به نام جیمز بروک هدیه کرد چون این فرد ماجراجو در سرکوب کردن قیامی به این سلطنت کمک کرده بود و این منطقه را به عنوان ملک شخصی اداره می‌کرد. حکومت بروک تحت‌الحمایه‌ی فرمانروایی راجا چارلز بروک، راجاها و شاهزاده‌های قرار گرفت. بروک پادشاهی خود را با افتخار پیش برد، سیستم بهداشتی ساکنان قلمروی خود را بهبود بخشید و پیشرفت‌های مختلفی در شهر ایجاد کرد، از جمله ساخت بیمارستان، قلعه، زندان و چندین ساختمان دیگر.  خانواده‌ی بروک تا زمان اشغال ساراواک توسط ژاپن در دسامبر سال 1941، بر این منطقه حکومت می‌کردند. در این مقاله با آوا بلیط همراه باشید تا این شهر را به شما معرفی نماییم:

به کجا سفر کنیم

طبق یک افسانه‌ای که بارها تکرار شده، جیمز باروک زمانی که اولین بار به کوچینگ رسید، از راهنمای محلی خود اسم شهر را پرسید. راهنما هم گویا فکر کرده که جیمز باروک به گربه‌ای اشاره می‌کند، پس می‌گوید «کوچینگ» (یعنی گربه). اما گفته می‌شود این داستان جعلی است و دلیل این امر آن است که قوم مالایی در ساراواک، گربه را به جای کلمه‌ی مالایی کوچینگ، «پوساک» (pusak) می‌نامند. علاوه بر این، نام «کوچینگ» از زمان ورود بروک در سال 1841، به این شهر اطلاق می‌شود. 

 

به کجا سفر کنیم

 

گربه در سراسر این شهر پیدا می‌شود.به گفته ی یک گردشگر:

یک فواره‌ی گربه (در مقابل هتل گرند مارگریتای کوچینگ)، پایه‌ی گربه با گل‌های زیبا، مجسمه‌های خانواده‌ی گربه در نورث سیتی هال، تمامی این‌ها نشان می‌دهد که کوچینگ از تب شدید گربه رنج می‌برد!

 یک مجسمه‌ی گربه‌ی 1/5 متری  در کوچینگ به عنوان گربه‌ی بزرگ مورد احترام همگان قرار گرفته است. گربه‌ی سفید با سبیل‌های سیمی که «نیک» نامیده می‌شود، لباس‌های سفید به تن‌اش کرده‌اند، در طول جشن‌های بزرگ (لباس قرمز برای سال نوی چینی، لباس سبز در عید فطر، لباس‌ بابانوئل در کریسمس و در جشنواره‌ی برداشت محصول، لباس سنتی Iban) با لباس مختلف، با رنگ متفاوت ظاهر می‌شود. 

روی دیوارهای شهر، دیوارنگاری‌هایی به شکل گربه کار شده، مغازه‌ها پر از سوغاتی‌هایی به شکل گربه هستند، تی‌شرت‌هایی با طرح گربه در مغازه‌ها پر است و حتی در این شهر کافه‌ای را می‌توانید ببینید با اسم  Meow Meow Cat!n

به کجا سفر کنیم

 


دانشگاهی در کوچینگ با نام  I-CATS وجود دارد که اختصار دانشگاه بین‌المللی تکنولوژی پیشرفته‌ی ساراواک (International College of Advanced Technology Sarawak) است. نام رادیوی محلی این شهر نیز Cats FM است.

معروف‌ترین جاذبه‌ی گردشگری کوچینگ با موضوع گربه، موزه‌ی گربه است که شامل بیش از 4 هزار اثر هنری، از جمله نقاشی‌ها و یادبودهای مربوط به گربه‌ها می‌شود. در این موزه مومیایی یک گربه از یونان باستان به نمایش گذاشته شده است. اینجا همچنین می‌توانید گالری تبلیغات مربوط به گربه‌ها و 5 گونه از گربه‌های وحشی که در بورنئو یافت می‌شود را نیز ببینید.

به کجا سفر کنیم


داستانی وجود دارد که می‌گوید در دهه‌ی 1950 میلادی، مردم بورنئو  به علت نیش مالاریا می‌مردند. بنابراین مقامات این جزیره حشره‌کش‌های DDT بسیاری را در آن منتشر کردند. با این که این حشره‌کش‌ها به از بین بردن مالاریا کمک می‌کرد اما باعث مرگ تعداد بسیار زیادی از گربه‌های جزیره نیز شد.  در نتیجه، جمعیت موش‌های منطقه بسیار افزایش یافت و طاعون گریبان ملت را گرفت. 

برای حل مشکل طاعون، نیروی هوایی سلطنتی انگلستان، 14 هزار گربه را به بورنئو منقل کرد و نام این ماموریت را «عملیات بار ریزی گربه» گذاشتند. اگرچه داستان گربه احتمالا یکی از داستان‌های جعلی دیگر باشد، اما بارها و بارها منتشر شد و گفته می‌شود نقش مهمی در ممنوعیت استفاده از DDT توسط سنای آمریکا در سال 1972 داشت. 

 

به کجا سفر کنیم

به کجا سفر کنیم

 

روز هفته 24 ساعته آسوده خاطر گردش کنید 

آوا بلیط  پشتیبان پروازهای شماست


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.