فرانکفورت

به کجا سفر کنیم

سفر به فرانکفورت؛ زادگاه گوته در آلمان

فرانکفورت  شهری زیبا در کشور آلمان می باشد که جزء 10 شهر پر بازدید جهان به شمار می آید و از ثروتمندترین و بزرگترین شهرهای آلمان می باشد و همچنین می توان گفت که فرودگاه بین المللی آن جزء سومین فرودگاه بزرگ اروپا است و فرانفورت در واقع شهری است با زندکگی پویا و پرنشاط و همچنین جاذبه های زیبا که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند فرانکفورت در یکی از انشعابات رود راین قرار گرفته و از لحاظ جغرافیایی دارای یک موقعیت استراتژیک می باشد و اقلیم آن در فصول مختلف دارای تضاد است و می توان گفت آب و هوایی نیمه قاره ای دارد این شهر جذاب و دیدنی به گونه ای می باشد که با توجه به آسمان خراش های بسیاری که در آن وجود دارد جنگل های آن در مرکز شهر جای گرفته اند در ادامه با آوا بلیط  همراه شوید تا بیشتر این شهر زیبا را بشناسید:

به کجا سفر کنیم

فرانکفورت؛ آب و هوا و اقلیم

در ادامه، جداولی از میانگین بارش و دما در ماه‌های مختلف سال و همچنین به تفکیک هفته‌های مختلف، به شما ارائه خواهیم کرد تا بهترین زمان سفر را به‌صورت دقیق، انتخاب کنید و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندید.

به کجا سفر کنیم

 ماه  دما (سانتی‌گراد)   میزان بارش (سانتی‌متر)
ژانویه 3٫3 5٫8
فوریه 5 4٫3
مارس 10٫6 3٫8
آوریل 15٫6 3٫6
می 20٫6 5٫6
ژوئن 23٫3 7٫4
جولای 25 7٫1
آگوست 24٫4 9٫9
سپتامبر 20٫6 5٫6
اکتبر 14٫4 5٫3
نوامبر 8٫3 5٫6
دسامبر 3٫9 5٫6

میانگین ماهیانه دما و بارش در فرانکفورت


ماه هفته اول (دما و بارش) هفته دوم هفته سوم هفته چهارم
ژانویه 3٫2 سانتی‌گراد- 5٫8 سانتی‌متر 3 سانتی‌گراد- 5٫7 سانتی‌متر 2٫9 سانتی‌گراد- 5٫7 سانتی‌متر 2٫7 سانتی‌گراد- 5٫6 سانتی‌متر
فوریه 4٫6 سانتی‌گراد- 3٫9 سانتی‌متر 4٫2 سانتی‌گراد- 3٫6 سانتی‌متر 3٫7 سانتی‌گراد- 3٫2 سانتی‌متر 3٫3 سانتی‌گراد- 2٫8 سانتی‌متر
مارس 9٫2 سانتی‌گراد- 3٫7 سانتی‌متر 7٫8 سانتی‌گراد- 3٫6 سانتی‌متر 6٫4 سانتی‌گراد- 3٫4 سانتی‌متر 5 سانتی‌گراد- 3٫3 سانتی‌متر
آوریل 14٫4 سانتی‌گراد- 3٫6 سانتی‌متر 13٫1 سانتی‌گراد- 3٫5 سانتی‌متر 11٫9 سانتی‌گراد- 3٫5 سانتی‌متر 10٫6 سانتی‌گراد- 3٫4 سانتی‌متر
می 19٫4 سانتی‌گراد- 5٫1 سانتی‌متر 18٫1 سانتی‌گراد- 4٫6 سانتی‌متر 16٫9 سانتی‌گراد- 4٫1 سانتی‌متر 15٫6 سانتی‌گراد- 3٫6 سانتی‌متر
ژوئن 22٫6 سانتی‌گراد- 7 سانتی‌متر 22 سانتی‌گراد- 6٫5 سانتی‌متر 21٫3 سانتی‌گراد- 6٫1 سانتی‌متر 20٫6 سانتی‌گراد- 5٫6 سانتی‌متر
جولای 24٫6 سانتی‌گراد- 7 سانتی‌متر 24٫2 سانتی‌گراد- 7 سانتی‌متر 23٫7 سانتی‌گراد- 6٫9 سانتی‌متر 23٫3 سانتی‌گراد- 6٫8 سانتی‌متر
آگوست 24٫3 سانتی‌گراد- 9٫2 سانتی‌متر 24٫1 سانتی‌گراد- 8٫5 سانتی‌متر 24 سانتی‌گراد- 7٫8 سانتی‌متر 23٫8 سانتی‌گراد- 7٫1 سانتی‌متر
سپتامبر 19٫7 سانتی‌گراد- 4٫5 سانتی‌متر 18٫7 سانتی‌گراد- 3٫5 سانتی‌متر 17٫8 سانتی‌گراد- 2٫4 سانتی‌متر 16٫8 سانتی‌گراد- 1٫3 سانتی‌متر
اکتبر 12٫9 سانتی‌گراد- 5٫2 سانتی‌متر 11٫3 سانتی‌گراد- 5٫2 سانتی‌متر 9٫8 سانتی‌گراد- 5٫1 سانتی‌متر 8٫2 سانتی‌گراد- 5 سانتی‌متر
نوامبر 6٫8 سانتی‌گراد- 5٫5 سانتی‌متر 5٫3 سانتی‌گراد- 5٫5 سانتی‌متر 3٫7 سانتی‌گراد- 5٫4 سانتی‌متر 2٫2 سانتی‌گراد- 5٫3 سانتی‌متر
دسامبر 2٫8 سانتی‌گراد- 5٫6 سانتی‌متر 1٫7 سانتی‌گراد- 5٫6 سانتی‌متر 0٫6 سانتی‌گراد- 5٫6 سانتی‌متر 0٫5 سانتی‌گراد- 5٫6 سانتی‌متر

میانگین هفتگی دما و بارش در فرانکفورت

هزینه روزانه توریستی در فرانکفورت

هزینه یک روز اقامت در فرانکفورت حدودا 374 دلار است. هزینه‌های تخمین زده شده برای یک نفر در یک روز شامل موارد زیر است:

1. برانچ (وعده صبحانه که دیر خورده می‌شود و جای دو وعده ناهار و صبحانه است) در رستوران سه ستاره

2. شام در رستوران سه ستاره

3. یک شب اقامت در هتل سه ستاره

بهترین زمان سفر به فرانکفورت بر اساس فصول

 

فصل بهار: ماه‌های مارس تا می (10 اسفند تا 10 خرداد)

ترکیب رطوبت و دما در فصل بهار، منجر به آب و هوایی سرد می‌شود. دمای میانگین در این فصل در محدوده 9٫7 تا 22٫6 درجه سانتی‌گراد است و هرچه که به تابستان نزدیک‌تر می‌شویم، هوا گرم‌تر می‌شود. بارش باران با متوسط 4 تا 6 روز بارش موثر در ماه در بهار، معمول است.

فصل بهار خلوت‌ترین فصل گردشگری فرانکفورت است؛ بنابراین در این زمان از سال با ارزان‌ترین قیمت هتل‌ها روبه‌رو خواهید شد.

به کجا سفر کنیم

 

فصل تابستان: ماه‌های ژوئن تا آگوست (11 خرداد تا 9 شهریور)

ماه‌های میانی سال در فصل تابستان، میزبان آب و هوایی معتدل و به‌صورت مطلوبی گرم هستند. این ماه‌های با 7 تا 8 روز بارش موثر در ماه، پر بارش‌ترین زمان سال به‌شمار می‌آیند.

ماه‌های ژوئن تا آگوست، دومین زمان شلوغ از نظر حضور گردشگران در فرانکفورت هستند، بنابراین ممکن است با کمی افزایش قیمت در هزینه هتل‌ها و پروازها روبه‌رو شوید.

به کجا سفر کنیم

فصل پاییز: ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر)

دمای میانگین در فصل پاییز در محدوده 6٫6 تا 21٫6 درجه سانتی‌گراد است که با توجه به میزان رطوبت و وزش باد، به شما احساس سرما القا خواهد کرد. حدودا در هر ماه به‌صورت میانگین 6 روز بارش موثر برف یا باران وجود دارد. با توجه به آب و هوا، پاییز از زمان‌های خلوت گرشگری فرانکفورت است، بنابراین قیمت هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما کاهش می‌یابد.

به کجا سفر کنیم

 

فصل زمستان: ماه‌های دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 9 اسفند)

هوا در فصل زمستان با دمای میانگین 3٫6 تا 9٫7 درجه سانتی‌گراد در فرانکفورت بسیار سرد است. به‌صورت میانگین 4 تا 6 روز بارش موثر برف و باران در این زمان از سال وجود دارد.

فصل زمستان، فصل داغ گردشگری فرانکفورت است.

به کجا سفر کنیم

بهترین زمان سفر به فرانکفورت بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها

ساکنین فرانکفورت عاشق مهمانی و جشن گرفتن هستند. بیش از صد فستیوال خیابانی، غرفه‌ها، نمایشگاه‌های سنتی فولکلور و دیگر رویدادهای در فضای باز، هر سال در این کلانشهر بین‌المللی برگزار می‌شود. فرصت‌های زیادی برای خوش گذرانی و جشن گرفتن در فرانکفورت در انتظار شما است.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل بهار

فستیوال بهاری دیپه مس (Spring Dippemess)

فستیوال بهاری دیپه مس در شهربازی راتس وگ (Ratsweg Fairground)، بزرگ‌ترین فستیوال مردمی در منطقه رودخانه راین و ماین است. این فستیوال که هر سال به مدت سه هفته در ماه‌های مارس تا آوریل برگزار می‌شود، به نسبت رویدادهای در فضای باز دیگر، بیشترین بازدیدکننده را به سمت خود جذب می‌کند.

فستیوال بهاری دیپه مس با وجود چادرهای مخصوص مهمانی و جشن و غرفه‌های غذا تا جاذبه‌های هیجان‌انگیز شهربازی، بازی و هیجان را برای تمامی اعضای یک خانواده تضمین می‌کند. سواری‌های با تکنولوژی جدید شهربازی (با شعار غیر رسمی بالاتر، دورتر و سریع‌تر!) در میان بازدیدکنندگان بسیار محبوب هستند.

دیپه مس، یک نمایشگاه سنتی با قدمتی از قرن چهاردهم است. در آن زمان، مامیز (Maamess)، یک بازار قرون وسطایی بود که محصولات داخلی را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کرد. سفالگران از منطقه کوهستانی وستروالد (Westerwald)، کانن بکرلند (Kannebäckerland) و اوربراخ (Urberach) به اینجا می‌آمدند تا محصولات خود به ویژه کاسه‌های سرامیکی و گلدان‌هایشان را بفروشند. این‌ها در گویش فرانکفورتی، دیپه (Dippe) خوانده می‌شدند که این رویداد نیز نام خود را از همین اصطلاح گرفته است.

در طول سال‌ها، غرفه‌های نمایشگاهی بیشتر و جاذبه‌های محبوب و مختلفی به این بازار افزوده شدند. در سال 1950، دیپه مس به منطقه نمایشگاهی اصلی فرانکفورت در راتس وگ تغییر مکان داد. در فضای سخاوتمندانه موجود در اینجا، فستیوال بهاری دیپه مس به سرعت در حال گسترش است و امروز به‌عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه فرانکفورت و محبوب‌ترین رویداد عید پاک آلمان، شناخته می‌شود.

با وجود بیش از 2٫5 میلیون نفر بازدیدکننده در سال، دیپه مس همیشه میزبان بازی‌های با آخرین تکنولوژی روز و جاذبه‌های نمایشگاهی است.

به کجا سفر کنیم

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل تابستان

 

تعطیلات ویتسون (Whitsun holiday)

عید پنجاهه یا تعطیلات ویتسون (هفتمین یکشنبه پس از عید پاک) یکی از عیدهای اصلی در میان مسیحیان است که طی آن آنچه نزول روح‌القدس بر حواریون نامیده می‌شود، جشن گرفته می‌شود. به باور مسیحیان، پس از مصلوب شدن و درگذشت مسیح (که آدینه نیک نامیده می‌شود)، مسیح پس از دو روز از مرگ برخاست (که به این مناسبت عید پاک جشن گرفته می‌شود). در باور پیروان مسیح، پس از این رویداد عیسی مسیح تا روز چهلم رستاخیز خود به شاگردانش که حواریون نامیده می‌شوند آموزش می‌داد، ولی در چهلمین روز معراج کرد و به دنیایی دیگر رفت.

به باور پیروان مسیح، عیسی مسیح پیش از معراج به حواریون قول داد تا برای ادامه راهنمایی آن‌ها، روح‌القدس (یکی از سه موجود برتر مقدس) را به جای خود نزد آنان بفرستد. بر این اساس، روح‌القدس 10 روز پس از معراج، یعنی پنجاه روز پس از برخاستن مسیح از مرگ، بر حواریون نزول کرد که این روز به‌عنوان عید پنجاهه جشن گرفته می‌شود.

از فعالیت‌هایی که در کشورهای گوناگون مسیحی به فراخور عید پنجاهه انجام می‌شود، می‌توان به انجام مراسم در کلیسا، ضیافت‌های شام و ناهار، دسته‌های خیابانی، انجام غسل تعمید، مراسم محلی و رقص و پوشیدن جامه‌های جشن اشاره کرد. این تعطیلات بسته به سال، بین ماه‌های می تا ژوئن واقع می‌شود.

تعطیلات ویتسون 2019 در تاریخ 9 ژوئن (19 خرداد 1398) است.

والچستاگ (Wäldchestag)

والچستاگ یا روز جنگل، یکی از رویدادهای منحصر به فرد فرانکفورت است که در اولین سه‌شنبه پس از تعطیلات ویتسون در ماه ژوئن برگزار می‌شود و بالاترین نقطه این تعطیلات به‌شمار می‌آید.

کلانشهر بین‌المللی فرانکفورت، این روز را به‌عنوان یک تعطیلی ملی در قرن‌های اخیر جشن گرفته است. افراد پیر و جوان در این روز، کار خود را رها می‌کنند و با اعضای خانواده خود به سمت جنگل شهر می‌روند تا والچستاگ را جشن بگیرند.

والچستاگ، نشانه‌ای از این است که چقدر ساکنین فرانکفورت شهرشان را دوست دارند. این رویداد یکی از سنت‌های مهم و بخشی از زندگی شهری فرانکفورت است.

به کجا سفر کنیم

فستیوال میدان اپرا (Opera Square Festival)

فستیوال میدان اپرا (Opernplatzfest)، یک جشنواره آشپزی سالیانه است که در ماه‌های ژوئن تا جولای به مدت ده روز در میدان اپرای فرانکفورت از ساعت 11 صبح تا 11 شب برگزار می‌شود. این فستیوال تجلیلی در یکی از زیباترین میادین در شهر فرانکفورت است که فضای شهر را پر از نشاط و انرژی می‌کند.

این جشن پیشنهادات جذابی چون غذاها و شیرینی‌های رنگارنگ و خوشمزه و همچنین اجراهای استیجی متعدد موسیقی جاز تا پاپ، به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.

به کجا سفر کنیم

فستیوال موزه (Museum Embankment Festival)

فستیوال موزه، بزرگ‌ترین فستیوال فرهنگی اروپا، شامل غرفه‌های بی‌شمار صنایع دستی و آثار هنری، برنامه موسیقی زنده، غرفه‌های غذایی از سراسر جهان و صف افسانه‌ای موزه فرانکفورت می‌شود. در طول این فستیوال مخصوص، بازدیدکنندگان می‌توانند با بلیط‌های ارزان از موزه‌ها دیدن کنند. این فستیوال هر سال در ماه آگوست در فرانکفورت برگزار می‌شود. فستیوال موزه هر سال بیش از 2٫5 میلیون نفر را به سمت خود جذب می‌کند.

فستیوال موزه 2018 در تاریخ 24 تا 27 آگوست (2 تا 5 شهریور 1397) برگزار خواهد شد.

به کجا سفر کنیم

فستیوال اصلی (Main Festival)

فستیوال اصلی هر سال با برنامه موسیقی زنده در اولین جمعه ماه آگوست در رومربرگ، آغاز می‌شود. یک نماینده از شهرداری به‌صورت رسمی در جشن افتتاحیه این فستیوال در چشمه عدالت (Fountain of Justice) حضور پیدا می‌کند.

با وجود چرخ و فلک کودکان، سواری‌های شهربازی، بازی‌ها، تامبلاها (نوعی بازی قمار) و گالری‌های تیراندازی، این جشنواره سنتی مردمی، کودکان را در تمامی سنین جذب می‌کند. این فستیوال، جشنی برای تمامی اعضای خانواده در فرانکفورت است.

فستیوال اصلی که در گذشته آن را به نام فستیوال ماهیگیر می‌خواندند، بیش از صد سال قدمت دارد. ساکنین منطقه در حاشیه رود ماین در طول این فستیوال با برنامه‌های آتش‌بازی و موسیقی و رقص، به پایکوبی می‌پرداختند.

به کجا سفر کنیم

فستیوال برنیمر (The Bernemer Festival)

فستیوال برنیمر  یکی از رویدادهای مهم شهر فرانکفورت است که از بیش از 400 سال پیش در سال 1607 در این شهر جشن گرفته می‌شده است. این رویداد در آخر دومین هفته ماه آگوست برگزار می‌شود و پیشنهادات مختلفی چون موسیقی زنده و تجربه‌های خوشمزه غذایی از غذاهای محلی به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند.

فستیوال تئاتر (Theatre Festival ‘Baroque am Main’)

فستیوال تئاتر از نه سال قبل در ماه‌های آگوست تا سپتامبر در طول سه هفته در شهر فرانکفورت برگزار شده است. این رویداد فرهنگی هر سال بیش از 20 هزار نفر بازدیدکننده را به باغ باروک (Baroque garden) می‌کشاند.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل پاییز

فستیوال پاییزی دیپه مس

فستیوال پاییزی دیپه مس فرانکفورت در شهربازی راتس وگ (Ratsweg Fairground)، بزرگ‌ترین فستیوال مردمی در منطقه رودخانه راین و ماین است. این فستیوال مشهور و محبوب شامل یک بازار بزرگ با غرفه‌های بی‌شمار و جاذبه‌های جذاب نمایشگاهی است. این فستیوال که هر سال به مدت ده روز در ماه سپتامبر برگزار می‌شود، برای تمامی اعضای خانواده جذابیت دارد.

فستیوال پاییزی دیپه مس2018 در تاریخ 7 تا 16ام سپتامبر (16 تا 25 شهریور 1397) برگزار خواهد شد.

به کجا سفر کنیم

فستیوال موسیقی جاز (Jazz zum Dritten)

فستیوال موسیقی جاز به‌صورت سالیانه در ماه اکتبر با اجراهای خیابانی در فرانکفورت برگزار می‌شود.

فستیوال موسیقی جاز 2018 در تاریخ 3 اکتبر (11 مهر 1397) برگزار خواهد شد.

به کجا سفر کنیم

نمایشگاه بین‌المللی ماشین فرانکفورت

نمایشگاه بین‌المللی خودروی فرانکفورت، مهم‌ترین و یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های خودرو در جهان است که هر 2 سال یک‌بار و تحت سامان‌دهی انجمن صنعت خودروی آلمان در میانه ماه سپتامبر برگزار می‌شود. از سال 1991 میلادی این نمایشگاه به دو نمایشگاه ماشین‌های صنعتی و ماشین‌های شخصی تقسیم شده است. در سالهای زوج نمایشگاه ماشین‌های صنعتی و تجاری در هانوفر و در سالهای فرد نمایشگاه ماشین‌های شخصی (و بعضی از موتورسیکلت‌ها) در فرانکفورت برگزار می‌گردد. به‌طور معمول برای برگزاری هر باره این نمایشگاه به 12 ساختمان نیاز است.

نمایشگاه بین‌المللی ماشین فرانکفورت  2018 در تاریخ 20 تا 27 سپتامبر (29 شهریور تا 5 مهر 1397) برگزار خواهد شد.

به کجا سفر کنیم

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت از لحاظ تعداد ناشران و بازدیدکنندگان بزرگترین نمایشگاه کتاب دنیا محسوب می‌شود. این نمایشگاه 5 روزه، در اواسط ماه اکتبر هر سال در نمایشگاه تجارت فرانکفورت در آلمان برگزار می‌شود. 3 روز اول آن به بازدیدکنندگان تجاری (متخصصان صنعت چاپ و نشر) اختصاص دارد و 2 روز آخر آن به روی بازدیدکنندگان گشوده می‌شود. همه ساله نویسندگان، نمایندگان عرصه نشر و شرکت‌های چندرسانه‌ای از سراسر جهان به منظور مذاکره و تعامل، جهت دست یافتن به حقوق نشر و مجوز انتشار بین‌المللی آثارشان، عرضه و تبلیغ آثار و یافتن بازارهای جهانی، آشنایی با ناشران و عقد قراردادهای تازه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور می‌یابند. همچنین هر سال در این نمایشگاه، یک کشور به‌عنوان مهمان ویژه شرکت می‌کند و می‌تواند بخش‌های گوناگون ادبیاتش با بهره‌گیری از فضای نشر خاص معرفی می‌کند.

در طول مدت برگزاری، نزدیک به هفت هزار ناشر از 100 کشور در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و حدودا 286 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند. نمایشگاه فرانکفورت که از سال 1949 برگزار می‌شود، به دلیل میزان بالای تبادلات و معاملات (تجارت نشر) یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های کتاب است.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2018 در تاریخ 10 تا 14 اکتبر (18 تا 22 مهر 1397) برگزار خواهد شد.

به کجا سفر کنیم

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل زمستان

بازار کریسمس فرانکفورت

بازار کریسمس فرانکفورت از نظر تعداد بازدیدکننده و ابعاد، بزرگ‌ترین بازار کریسمس در کل کشور آلمان است. تزئینات استادانه و خلاقانه استندها، دکوراسیون‌های زیای اطراف رومربرگ و میدان سنت پاول (St Paul"s Square) و درخت بزرگ کریسمس این بازار، آن را تبدیل به زیباترین بازار کریسمس آلمان نیز کرده‌اند. این بازار در ماه‌های نوامبر تا دسامبر برگزار می‌شود.

به کجا سفر کنیم7 روز هفته 24 ساعته آسوده خاطر گردش کنید 

آوا بلیط  پشتیبان پروازهای شماست


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.