شرایط کنسلی در پروازهای «داخلی» پس از شیوع کرونا

آخرین به‌روزرسانی در 18 اسفندماهبا توجه به شیوع بیماری کرونا، برخی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی بخشنامه‌هایی در خصوص شرایط کنسل کردن بلیط‌های مسیرهای داخلی منتشر کرده‌اند.

محدودیت‌های پروازهای داخلی

– طبق بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری ورود مسافران به جزیره کیش از تاریخ 19 اسفند ماه تنها برای کیشوندان و کارکنان و خانواده‌های دستگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات دولتی در کیش محدود شده و از ورود مسافران عادی در فرودگاه کیش جلوگیری می‌شود. در صورت عدم رعایت نکات ذکر شده، مسئولیت عدم پذیرش مسافر و عدم بازگشت وجه بلیط توسط ایرلاین به عهده مسافر است.

کاربرانی که واجد شرایط مذکور نیستند، می توانند استرداد خود را با دلیل شیوع کرونا در بخش سفارشات و استردادهای پروفایل کاربری ثبت نمایند. وجه بلیط این کاربران متعاقبا طبق بخشنامه ایرلاین ها استرداد خواهد شد.


:: شرایط کنسل کردن ایرلاین های داخلی طبق بخشنامه‌های رسمی برای تاریخ‌های مشخص شده به چه صورت است؟

بلیط هایی که تاریخ خرید و پرواز و همچنین تاریخ ثبت استرداد آنها به شرح زیر باشد بدون جریمه کنسل خواهد شد.

هواپیمایی آتا (مسیرهای داخلی)

– بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از روز 6 اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بین 6 اسفند تا 15 فروردین است، و استرداد بلیط تا 3 ساعت قبل از پرواز در سایت ثبت شده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.


هواپیمایی ایرتور (مسیرهای داخلی)

– بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از روز 6 اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بین 6 اسفند تا 25 اسفند ماه است و استرداد بلیط تا 5 ساعت قبل از پروازثبت شده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.


هواپیمایی ایران ایر (مسیرهای داخلی)

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از روز 6 اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بین 6 اسفند تا 12 فروردین ماه است، و بلیط های که تاریخ پرواز آنها تا 7 اسفند ماه استرداد  تا 3 ساعت قبل از پرواز در سایت ثبت شده باشد، و بلیط هایی که تاریخ پرواز های از 8 اسفند به بعد باشد، در صورتی که مسافرین استرداد خود را تا 12 ظهر یک روز قبل از پرواز در سایت ثبت کرده باشند، بلیط بدون جریمه کنسل می‌شود.


هواپیمایی معراج (مسیرهای داخلی)

–  بلیط هایی که تاریخ پرواز آنها از 7 اسفند به بعد باشد و استرداد بلیط تا 24 ساعت قبل از پرواز در سایت ثبت شده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شوند.


هواپیمایی وارش (مسیرهای داخلی)

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از 6 اسفند ماه است و تاریخ پرواز آنها بین 6 اسفند تا 15 فروردین ماه باشد و استرداد حداقل 8 ساعت قبل از پرواز در سایت ثبت شده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شوند.


هواپیمایی کاسپین (مسیرهای داخلی)

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از یکم اسفند ماه باشد و استرداد بلیط تا 3 ساعت قبل از پرواز در سایت ثبت شده باشد بدون جریمه کنسل می‌شوند.


هواپیمایی زاگرس (مسیرهای داخلی)

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از 5 اسفند ماه و تاریخ پرواز آنها بین 5 اسفند تا 15 فروردین باشد و استرداد آنها بین 5 تا 21 اسفند ماه و تا 24 ساعت قبل از پرواز در سایت ثبت شده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.


ایرلاین آسمان (مسیرهای داخلی)

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از 6 اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بین 6 اسفند تا 9 فروردین باشد و مسافر 3 ساعت قبل از پرواز استرداد خود را در سایت ثبت کرده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.


قشم ایر (مسیرهای داخلی)

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از 6 اسفند ماه باشد مسافر 3 ساعت قبل از پرواز استرداد خود را در سایت ثبت کرده باشد (محدودیت در تاریخ پرواز وجود ندارد) بدون جریمه کنسل می‌شود.


سپهران (مسیرهای داخلی)

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از 6 اسفند ماه باشد و مسافر تا 12 ساعت قبل از پرواز و قبل از 10 اسفند ماه استرداد خود را در سایت ثبت کرده باشد (محدودیت در تاریخ پرواز وجود ندارد) بدون جریمه کنسل می‌شود.


ماهان (مسیرهای داخلی)

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از 5 اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز از 6 اسفند تا 15 فروردین باشد و مسافر 3 ساعت قبل از پرواز استرداد خود را در سایت ثبت کرده باشد بدون جریمه کنسل می‌شود.


کیش ایر (مسیرهای داخلی)

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از 5 اسفند ماه است و تاریخ پرواز آنها بین 5 تا 17 اسفند ماه باشد و استرداد آنها 3 ساعت قبل از پرواز در سایت ثبت شده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.

– از روز دوشنبه 19 اسفند 98، پروازهای ورودی به جزیره کیش (از مبدا فرودگاه های تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس) با محدودیت در تعداد پرواز در روز و در صورت لزوم با نظر کارگروه مربوطه از سایر شهرها و «صرفا جهت امور ضروری» برقرار است. این پروازها با محوریت شرکت هواپیمایی کیش (کیش ایر) انجام خواهد شد. همچنین از روز دوشنبه 19 اسفند هرگونه فروش گروهی و تور به مقصد جزیره کیش ممنوع بوده و فروش بلیط صرفا محدود به کیشوندان، کارکنان و خانواده‌های دستگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات دولتی در کیش است.


           تابان (مسیرهای داخلی)

– بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از 5 اسفند و تاریخ پرواز آنها بین 6 اسفند تا 15 فروردین باشد و استرداد آنها 24 ساعت قبل از پرواز در سایت ثبت شده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.

 

::  شرایط کنسل کردن بلیط برای پروازهایی خارج از بازه های زمانی اعلام شده در بالا به چه صورت است؟

در مورد پروازهای داخلی با تاریخ خرید و تاریخ پرواز خارج از بازه‌های اعلام شده در بالا، کنسل کردن بلیط مشمول جریمه خواهد بود. مبلغ جریمه طبق جدول درج شده روی بلیط خواهد بود.

 

تیم آوا بلیط تلاش می‌کند تا به‌روزترین اطلاعیه‌های محدودیت‌های پروازی را در همین صفحه به دست شما برساند.خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.