محدودیت‌ها در پرواز خارجی

آخرین به‌روزرسانی در 18 اسفند

 

اخیرا تعدادی از کشورهای همسایه و برخی از ایرلاین‌ها در پذیرش و جابجایی مسافران ایرانی محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند. در این اطلاعیه، علی‌بابا به‌روزترین اخبار را در مورد کشورها، ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های مهم به اطلاع شما می‌رساند:

 

طبق آخرین اطلاعیه هواپیمایی آلمانی لوفت‌هانزا، تعلیق پروازهای این ایرلاین به ایران تا 11 اردیبهشت 99 (30 آوریل) تمدید شد.

 

کشورهایی که تا این لحظه محدودیت اعمال کرده‌اند:
ترکیه / عراق / کویت / گرجستان / ارمنستان / ترکمنستان / تاجیکستان / عمان / روسیه (مسکو) / لبنان / آذربایجان /  ازبکستان / تایلند / مالزی

این ایرلاین ها در کلیه مسیرها پرواز های خود را از مبدا ایران برای مسافرین ایرانی کنسل کرده‌اند:
ترکیش تا 12 فروردین (31 مارس) / امارات تا 11 اردیبهشت (30 آوریل) / فلای دبی تا اطلاع ثانوی / هواپیمایی کویت تا اطلاع ثانوی / ایرعربیا تا 12 فروردین (31 مارس)/ العراقیه تا اطلاع ثانوی/ سلام ایر تا اطلاع ثانوی/ عمان ایر تا اطلاع ثانوی/ آرمنیا تا 5 فروردین (24 مارس)/ هواپیمایی قطر تا 27 فروردین (15 آوریل) / هواپیمایی ماهان در مسیر مسکو (روسیه) تا 15 فروردین (3 آوریل) / بوتا ایرویز تا اطلاع ثانوی / پگاسوس تا 12 فروردین (31 مارس) / ایرفلوت تا 23 اسفند (13 مارس)

 


پروازهای فوق‌العاده

 

  • هواپیمایی آتا در مسیر استانبول-تبریز پرواز فوق‌العاده‌ای در روز یکشنبه 98/12/18 انجام خواهد داد.هواپیمایی قشم در مسیر تفلیس-تهران پرواز فوق‌العاده‌ای در روز جمعه 98/12/16 انجام خواهد داد. جهت تهیه بلیط هر چه سریع‌تر از طریق آژانس‌های مسافرتی تفلیس یا ایران اقدام کنید.مجوز انجام دو پرواز برای انتقال هموطنان ایرانی از استانبول به تهران برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» صادر شد. این پروازها در روزهای 13 و 15 اسفند ماه انجام خواهند شد. جهت تهیه بلیط برگشت می‌توانید با دفتر فروش «هما» در استانبول به شماره 57562250255_0212 تماس بگیرید یا مراجعه حضوری داشته باشید
  • طبق اطلاعیه هواپیمایی ماهان، امروز و فردا یعنی 12 و 13 اسفند (مصادف با 2 و 3 مارس) آخرین پروازهای برگشت از دبی به تهران انجام خواهد شد. اگر قصد و شرایط بازگشت به ایران را دارید می‌توانید از این پروازها استفاده کنید. لازم به ذکر است تا روز 12 فروردین (31 مارس) پرواز بازگشت دیگری وجود نخواهد داشت.
  • هواپیمایی قشم در مسیر استانبول-تهران پروازهای فوق‌العاده‌ای را در روزهای 14 و 19 اسفندماه انجام خواهد داد. جهت تهیه بلیط می‌توانید به دفاتر فروش هواپیمایی قشم ایر، وب‌سایت‌های فروش بلیط یا آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنید.

 


✔ دوم اسفند ماه 1398

–  به دنبال شروع بحران کرونا ویروس در ایران، کشورهای کویت و عراق اطلاعیه‌ای صادر کردند که پیرو آن، ورود شهروندان ایرانی با هر ایرلاین به هر یک از شهرهای این کشورها متوقف شد.


✔ چهارم اسفند ماه 1398

–  دولت‌های ترکیه و گرجستان روز یکشنبه اطلاعیه مشابهی را اعلام و ورود مسافران ایرانی را محدود کردند.

–  ترکمنستان مرز خود با ایران را بست. رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی روز یکشنبه از بسته شدن مرز زمینی ترکمنستان با ایران خبر داد.

–  نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد: “ارتباط هوایی ایران با ارمنستان و ورود به ارمنستان از گمرک مغری، تنها گذرگاه مرزی دو کشور تعلیق شده است.” این ممنوعیت دو هفته برقرار می‌ماند.


✔ پنجم اسفند ماه 1398

–  عمان پروازهای خود به ایران را به حالت تعلیق درآورد. پیروی بیانیه مدیر هوانوردی عمان، از 24 فوریه 2020 (مصادف با 5 اسفند) تا اطلاع ثانوی، همه پروازهای بین عمان و ایران متوقف شد.

–  به دلیل اتفاقات اخیر و پیروی بیانیه معاون سازمان هوانوردی پاکستان، پروازهای بین ایران و پاکستان تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

–  سازمان هواپیمایی تاجیکستان اعلام کرد که تا زمان تثبیت نشدن وضعیت شیوع کرونا در ایران، این پروازها معلق باقی خواهند ماند. بر اساس گزارش رسانه‌ های محلی در تاجیکستان، عزیر نبی‌زاده معاون سازمان هوانوردی این کشور، گفته است پروازها تا زمان متعادل شدن اوضاع در ایران متوقف خواهد بود. به گفته او شرکت ایرانی “وارش ایرلاینز” هفته‌ای دو پرواز از تهران و مشهد به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، انجام می‌دهد. همچنین این سازمان از شرکت “تاجیک آیر” که مجوز پرواز به ایران را دارد خواسته است از انجام پرواز به ایران خودداری کند.

–  با ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی داخلی باید اقدامات و هماهنگی‌های لازم جهت بازگرداندن مسافران ایرانی (که از سوی آن‌ها به مقاصد پروازی محدودشده سفر کرده‌اند) را پیگیری کنند. همچنین وجه تمامی بلیط‌های صادر شده توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی و داخلی (به مقاصد محدودشده خارجی) که به سبب شیوع ویروس کرونا لغو شده‌اند، به مسافران بدون اعمال جریمه استرداد می‌شود و از این پس بلیطی به این مقاصد توسط مسافران ایرانی قابل خرید نخواهد بود.

– پیروی اعلام معاون سازمان هوانوردی تاجیکستان، پروازهای مسیر ایران و تاجیکستان به دلیل افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در ایران متوقف شده است؛ این توقف تا متعادل شدن وضعیت این بیماری در ایران ادامه خواهد داشت. پیش از این ایرلاین‌های «وارش ایرلاینز» و «تاجیک ایر» مسئولیت انتقال مسافران بین این دو کشور را به عهده داشتند.

:: ایرلاین‌های داخلی و خارجی چه اقداماتی کرده‌اند؟

 

✔ چهارم اسفند ماه 1398

–  ایرلاین ترکیش تمام پروازهای ایران را (از ایران به ترکیه و بالعکس) تا انتهای فوریه (10 اسفند ماه 1398) کنسل کرده است. تمام بلیط‌هایی که تا این تاریخ خریداری شده‌اند توسط ایرلاین ترکیش به صورت کامل مسترد خواهند شد (فول ریفاند) و هیچ گزینه جایگزین دیگری هم ارائه نشده است.

–  همچنین گفته شده که اگر بحران تا انتهای ماه فوریه کنترل نشود، این محدودیت‌ها یک ماه دیگر نیز تمدید خواهند شد. سایر ایرلاین‌های داخلی و خارجی در مورد مقاصد کویت و عراق اطلاعات دقیقی ارائه نداده‌ و تا اطلاع ثانوی، با محدودیت‌های ایجاد شده پیش خواهند رفت.


✔ پنجم اسفند ماه 1398

–  شرکت هواپیمایی آرمنیا فقط خروج ملیت ارمنی و ورود/برگشت ملیت ایرانی را پذیرش میکند. (فقط گذرنامه‌های ایرانی اجازه پذیرش نخواهند داشت.)


✔ ششم اسفند ماه 1398

–  پیرو ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” اعلام کرده است تمامی پروازهای “هما” از تهران به مقصد ترکیه، بدون هیچ کنسلی، تا روز جمعه مورخ 9 اسفندماه سال جاری، بدون مسافر انجام خواهد شد تا مسافران “هما” در ترکیه را به کشور منتقل نمایند. 

–  هواپیمایی ماهان نیز تا اطلاع ثانوی مسافرین این شرکت هواپیمایی را از مقصد ترکیه به ایران باز می‌گرداند. مسافرین طبق بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.

–  طبق یخشنامه هواپیمایی قشم ایر، در مسیرهای تفلیس و استانبول به تهران پرواز های این ایرلاین برای بازگرداندن مسافران انجام می‌شود. بنابراین مسافرین طبق بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.

–  پیرو تصمیمات اتخاذ شده از سوى دولت امارات، پروازهاى هواپیمایی فلای‌دوبی مسیر لار، اصفهان، شیراز و مشهد به دبى، از 6 اسفند تا اطلاع ثانوى لغو شده است. لازم به ذکر است که پرواز هاى تهران به دبى، کماکان برقرار است.

–  همچنین تمامی پروازهای هواپیمایی ایرعربیا در مسیر مشهد، شیراز و لار از 6 اسفند بنا بر تصمیم دولت امارات تا اطلاع ثانوی لغو شده است. 

–  بپس از لغو پروازهای این دو شرکت، تمامی پروازهای هواپیمایی امارات از مبدا تهران از تاریخ 6 اسفند تا 13 اسفند بنا بر تصمیم دولت امارات لغو شده است.

–  به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، در پی شیوع ویروس کرونا در برخی از نقاط کشور، سازمان هواپیمایی کشوری امارات، ظهر امروز طی اطلاعیه‌ای تمام پروازهای «هما» از تهران و سایر ایستگاه‌های پروازی به دبی و بالعکس را باطل کرده است. همچنین برای دو پرواز شماره 659 دبی – تهران و 676 دبی – بندرعباس (که قرار بود به ترتیب در ساعت 11:40 دقیقه صبح و 18:35 دقیقه عصر امروز انجام شود) علی‌رغم پیگیری‌های شعبه «هما» در دبی، اجازه پرواز تا این لحظه صادر نشده است. لازم به ذکر است «هما» در تلاش برای دریافت اجازه پرواز جهت انتقال مسافران از دبی به تهران بوده و به محض دریافت مجوز، اقدامات لازم درخصوص برقراری پرواز و بازگرداندن مسافران گرامی به کشور انجام خواهد شد.


✔ هفتم اسفند ماه 1398

– پیروی بخشنامه هواپیمایی قطر، پروازهای به مبدا و مقصد مشهد، شیراز و اصفهان این شرکت تا تاریخ 24 اسفند ماه متوقف می‌شود. همچنین پروازهای به مبدا یا مقصد تهران موقتا از هفته‌ای 20 پرواز به 7 پرواز کاهش می‌یابد.

– پیروی دستورالعمل دولت جمهوری ارمنستان، محدودیت‌های پروازی شرکت آرمنیا در مسیر ایروان-تهران-ایروان به شرح زیر است: پروازهای مورخ 7 و 9 اسفندماه 98 در مسیر تهران-ایروان مختص اتباع جمهوری ارمنستان است؛ یعنی افرادی که دارای پاسپورت آبی‌رنگ ارمنستان هستند. پرواز در مسیر ایروان-تهران مختص اتباع جمهوری اسلامی ایران است. همچنین تمامی پروازها از مورخ 11 اسفند ماه لغایت 20 اسفند ماه لغو شده است

– طبق اعلام هواپیمایی تابان، این ایرلاین فردا مورخه 8 اسفند ساعت 23 پروازی از مسقط به مقصد تهران دارد. اگر قصد بازگشت به ایران را دارید حتما چهار ساعت قبل در فرودگاه حاضر شوید.

– طبق اعلام هواپیمایی قشم ایر، این ایرلاین امروز 7 اسفند دو پرواز از استانبول به تهران خواهد داشت تا هم‌وطنان عزیز بتوانند به ایران بازگردند. لازم به ذکر است تا اطلاع ثانوی پرواز دیگری از این ایرلاین و در این مسیر موجود نخواهد بود.


✔ هشتم اسفند ماه 1398

– قابل توجه مسافران گرامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در مسیر بمبئی:
با توجه به شیوع ویروس کرونا در مناطقی از کشور، سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان طی بخشنامه‌ای از تاریخ 7 اسفندماه، تمامی پروازها از ایران به این کشور را به حالت تعلیق در آورده است. به گزارش اداره کل روابط‌ عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، به دنبال تعلیق پروازها به کشور هند، مسئولان شعبه «هما» در هند، طی نامه‌ای درخواست انجام سه پرواز فوق‌العاده در روزهای 9، 12 و 15 اسفند ماه را برای انتقال مسافران هندی از ایران و بازگشت هموطنان ایرانی به کشور را به سازمان هواپیمایی کشوری هند ارائه کرده‌اند، اما تاکنون پاسخی به این درخواست داده نشده است. در صورت موافقت با انجام این سه پرواز، در مسیر تهران به بمبئی، فقط مسافران هندی و مسافران ایرانی با ویزای اقامت هند و ویزای دانشجویی و به شرط نداشتن بیماری پذیرش خواهند شد و در مسیر بمبئی به تهران نیز فقط مسافران ایرانی پذیرش خواهند شد.


✔ نهم اسفند ماه 1398

– قابل توجه مسافران محترم هواپیمایی ماهان:با توجه به شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های پروازی بین ایران و امارات، پروازهای بدون مسافر از تهران جهت بازگرداندن مسافران ایرانی فقط از فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم دبی امکان‌پذیر است. در همین راستا پروازهای فوق‌العاده و بدون مسافر هواپیمایی ماهان از تهران به این فرودگاه انجام خواهد شد و با اولویت تاریخ پروازهای کنسل شده قبلی، مسافران محترم پذیرش و به میهن عزیز بازگردانده خواهند شد.

اولین پرواز هواپیمایی ماهان با شماره پرواز 063 در ساعت 13:30 تهران را به مقصد دبی ترک کرد و در ساعت 16 به وقت محلی در فرودگاه آل مکتوم دبی به زمین خواهد نشست.

در صورتی که امکان بازگشت به ایران در تاریخ 9 اسفندماه را دارید، می‌توانید با مراجعه به فرودگاه آل مکتوم باتوجه به شماره پروازهای اعلام شده اقدام به بازگشت کنید.
* جمعه 9 اسفند شماره پرواز 063 ساعت 16
* جمعه 9 اسفند شماره پرواز 066 ساعت 23
در صورتی که از پرواز‌های موجود استفاده می‌کنید حداقل 4 ساعت قبل از پرواز در محل فرودگاه حاضر شوید تا اقدامات لازم جهت سوار شدن به هواپیما انجام شود.

مسافرهای دبی به تهران هواپیمایی ماهان می‌توانند به کانتر هواپیمایی ماهان در فرودگاه آل مکتوم مراجعه کنند و طبق تاریخ پروازشان پذیرش شوند. جهت کسب اطلاعات با شماره تلفن 0097142500202 تماس بگیرند.

– پیروی اعلام معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، مجوز پرواز بازگشت ایرانیان از امارت (دبی) صادر شد. این بازگشت در اولین فرصت انجام خواهد شد.


✔ دهم اسفند ماه 1398

– شنبه 10 اسفند ساعت 3 بعد از ظهر پرواز شرکت کیش‌ایر از فرودگاه آل مکتوم دبی به جزیره کیش جهت باز گرداندن مسافران انجام خواهد شد. مسافران گرامی می‌توانند در صورت تمایل حداکثر تا ساعت 12 ظهر جهت تهیه بلیط در فرودگاه آل مکتوم دبی حضور داشته باشند.

– هواپیمایی آذربایجان (بوتا ایرویز) تا اطلاع ثانوی مسیر تهران-باکو را برای مسافران ایرانی محدود کرده است.

– پیروی اطلاعیه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»، مسافران ایرانی جهت ورود به کشورهای اروپایی و کشور لبنان باید فرم سلامت تکمیل شده داشته باشند. این فرم در زمان پذیرش مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط کارکنان خدمات فرودگاهی «هما» به مسافر تحویل می‌شود و مسافر باید آن را تکمیل و در زمان ورود به کشورهای نامبرده، به کارکنان فرودگاه ارائه کند.

 

✔ دوازدهم اسفند ماه 1398

– طبق اطلاعیه هواپیمایی ماهان، امروز و فردا یعنی 12 و 13 اسفند (مصادف با 2 و 3 مارس) آخرین پروازهای برگشت از دبی به تهران انجام خواهد شد. اگر قصد و شرایط بازگشت به ایران را دارید می‌توانید از این پروازها استفاده کنید. لازم به ذکر است تا روز 12 فروردین (31 مارس) پرواز بازگشت دیگری وجود نخواهد داشت.

– طبق اطلاعیه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»، این ایرلاین برای انتقال هموطنان به کشور، یک پرواز دبی-تهران در روز 12 اسفند ماه خواهد داشت.
این پرواز در ساعت 18 به وقت محلی وارد فرودگاه آل‌مکتوم دبی می‌شود و در ساعت 19 به وقت محلی، این فرودگاه را به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) تهران ترک خواهد کرد.
هموطنان گرامی برای تهیه بلیط این پرواز می‌توانند با دفتر فروش «هما» در دبی با شماره تلفن 42240200_00971 تماس بگیرند و حضورا به این دفتر فروش مراجعه کنند.

– کلیه پروازهای هوایپمایی قطر از مبدا ایران به مقصد استرالیا لغو شده است و فقط سیتیزن‌های استرالیا ممنوعیت ورود ندارند.

– طبق آخرین اطلاعیه هواپیمایی آلمانی لوفت‌هانزا، تعلیق پروازهای این ایرلاین به ایران تا 11 اردیبهشت 99 (30 آوریل) تمدید شد.

 

✔ سیزدهم اسفند ماه 1398

– طبق اطلاعیه هواپیمایی زاگرس، امروز آخرین مهلت استرداد بلیط این ایرلاین است.

– هواپیمایی قشم در مسیر استانبول-تهران پروازهای فوق‌العاده‌ای را در روزهای 14 و 19 اسفندماه انجام خواهد داد. جهت تهیه بلیط می‌توانید به دفاتر فروش هواپیمایی قشم ایر، وب‌سایت‌های فروش بلیط یا آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنید.

 

✔ شانزدهم اسفند ماه 1398

– پیروی اطلاعیه هواپیمایی ماهان و طبق اطلاعیه وزارت بهداشت تایلند، به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسافران ایرانی در بدو ورود در این کشور به مدت 14 روز قرنطینه خواهند شد.

– پیروی اطلاعیه هواپیمایی ماهان و طبق اطلاعیه وزارت بهداشت مالزی، به دلیل شیوع ویروس کرونا، ورود مسافران ایرانی به این کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد. مسافران ایرانی فقط در صورت داشتن اقامت دائم، ویزای کار 5 ساله و یا ویزای دانشجویی مجاز به ورود به کشور مالزی هستند، که البته در بدو ورود به مدت 14 روز در قرنطینه خواهند بود.

 

✔ هفدهم اسفند ماه 1398

– هواپیمایی‌های لوفت‌هانزا، اتریشی و امارات لغو پرواز‌های خود با ایران را تا 11 اردیبهشت (30 آپریل) تمدید کردند. همچنین پروازهای ایران‌ایر به مقصد شهرهای آلمان لغو شد و فردا آخرین پرواز این هواپیمایی به آلمان خواهد بود. پرواز‌های هواپیمایی ایرفلوت نیز تا 23 اسفند (13 مارس) لغو شدند.

– هواپیمایی ایران‌ایر تمامی پرواز‌های خود به مقاصد اروپایی را تا اطلاع ثانوی لغو کرد.

:: وضعیت فرودگاه‌های داخلی و خارجی چگونه است؟

 

✔ چهارم اسفند ماه 1398

–  روز یکشنبه (چهارم اسفند ماه 1398) یک تیم پزشکی از طرف سازمان هواپیمایی کشور در فرودگاه امام خمینی (ره) مستقر شدند تا سلامت جسمانی مسافران را بررسی کنند. در این بررسی‌ها علائم اولیه بیماری (مانند درجه حرارت) توسط پزشکان بررسی می‌شود. در صورت تایید سلامتی، کارت سلامت همان‌جا برای مسافر صادر می‌شود و در غیر این صورت، از ورود مسافران به فرودگاه ممانعت به عمل می‌آید.

–  پیرو اطلاعیه دولت قطر در فرودگاه قطر، مسافرانی که از کشورهای ایران و کره جنوبی وارد می‌شوند، به مدت 14 روز قرنطینه می‌شوند.

✔ شانزدهم اسفند ماه 1398

– برای ورود به کیش، ارائه کارت کیشوندی و کارت سلامت در فرودگاه کیش الزامی است. در غیر این صورت مسئولیت هر گونه مشکل احتمالی جهت ورود به این شهر به عهده مسافر خواهد بود‌.

 

تیم آوا بلیط تلاش می‌کند تا به‌روزترین اطلاعیه‌های محدودیت‌های پروازی را در همین صفحه به دست شما برساند.خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.