تابستان امسال، کدام کشورهای اروپایی مرزهای خود را به روی گردشگران باز خواهند کرد؟

آیا تابستان 2020، نقطه پایان محدودیت‌های سفر به کشورهای اروپایی خواهد بود یا کماکان باید به خانه‌نشینی و قرنطینه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ادامه داد؟ با ما همراه باشید و آخرین اطلاعات مربوط به سفر و گردشگری را بخوانید.

 

تابستان امسال، کدام کشورهای اروپایی مرزهای خود را به روی گردشگران باز خواهند کرد؟
 
 
یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر خود کرده، این است که محدودیت‌های سفر تا چه زمانی ادامه پیدا خواهند کرد و آیا امسال تابستان می‌توان به مقاصد پرطرفدار گردشگری در اروپا و دیگر نقاط جهان، سفر کرد یا خیر.
بیش از سه میلیون نفر در سراسر دنیا به بیماری کووید 19، مبتلا شده‌اند و حدود 220 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. تعطیلی صنعت سفر و گردشگری ماه‌ها است که ادامه دارد و این روزها، وزرای گردشگری کشورهای اتحادیه اروپا در حال پیدا کردن راهکاری برای باز کردن مرزهای خود به روی گردشگران در تابستان 2020 هستند. اما این موضوع برای مسافران، چه معنایی دارد؟
 

شاید با خودتان بگویید که برای تصمیم‌گیری خیلی زود است؛ زیرا در شرایط بی‌سابقه‌ای قرار داریم و خیلی چیزها وجود دارند که ما درباره ویروس کرونا و ایمنی لازم نمی‌دانیم. برداشتن محدودیت‌ها و بازکردن عجولانه مرزها، این ریسک را در بر دارد که منجر به شیوع و موارد ابتلای بیشتر شود. دولت‌ها مطمئنا نخواهند توانست تمام جوانب احتیاط را در نظر بگیرند و سلامت و ایمنی افراد باید به تمامی تصمیم‌ها، ارجحیت داشته باشند.

بر فاصله‌گیری اجتماعی در تمام بخش‌های تجربه سفر، نظارت خواهد شد؛ بسیاری از کافه‌ها، رستورا‌ها و مکان‌های فرهنگی، امسال کماکان تعطیل خواهند بود و ممکن است که تست آزمایشگاهی کرونا، قبل از سفر هوایی اجباری شود. صحبت‌ها حاکی از معرفی یک سیستم جدید جهانی به نام «پاسپورت کووید 19»، نوعی گواهی پزشکی برای تایید وضعیت بهداشتی دارنده است. اگرچه جزئیات طرح، کماکان جای کار دارد و اجرایی شدن آن حتمی نیست. دلیل این مساله نیز این است که هنوز هیچ شواهدی مبنی بر اینکه افراد بهبودیافته از ویروس کرونای جدید، دوباره به این بیماری مبتلا نمی‌شوند، وجود ندارد.

در حال حاضر، عبور از مرزهای کشورهای اتحادیه اروپا بسیار محدود است. در تاریخ 17 مارس (27 اسفند 1399)، مقامات از کشورهای عضو درخواست کردند که مرزهای خارجی را تا اواسط ماه مه (اواخر ماه اردیبهشت) بسته نگه دارند و به غیر از سفرهای ضروری، اجازه ورود به 26 کشور این اتحادیه، بعلاوه سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختنشتاین را ندهند.

تاریخ رسمی باز شدن مرزها کماکان اعلام نشده است و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، این هفته اظهار داشت که مرزهای اتحادیه اروپا ممکن است تا ماه سپتامبر (اوایل ماه شهریور) بسته بمانند.

اگرچه، باید بدانید که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا که موفق شده‌اند نرخ شیوع ویروس را تا حدی کنترل کنند، به‌دنبال بررسی طرح باز کردن مرزهای خود هستند. در ادامه، زمان باز شدن مرزها و لیست کشورهایی که قصد دارند این کار را انجام دهند را به شما اعلام خواهیم کرد، اما در نظر داشته باشید که این اطلاعات، طرح‌های پیشنهادی دولت‌ها هستند و هر زمانی ممکن است که تغییر کنند یا کنسل شوند. برای همین، بسیار مهم است که قبل از تصمیم‌گیری برای سفر و برنامه‌ریزی، توصیه‌های دولتی به‌روز شده مقصد موردنظرتان را مطالعه کنید. این احتمال وجود دارد که مجبور باشید تعطیلات تابستانی 2020 را نیز در خانه بگذرانید تا همه با هم از این بحران عبور کنیم.

کرواسی

کرواسی

قایق‌های بسته‌شده در بندرگاه شهر خوار در کرواسی

 

«گری کاپلی» (Gari Cappelli)، وزیر گردشگری کرواسی، اعلام کرد که احتمالا مکان‌های کمپ‌کردن، ساحل‌های تفریحی و هتل‌ها در مناطق دوردست، باز خواهند شد. وی در مصاحبه با یک رسانه محلی گفت:

بازگشت به شرایط عادی می‌تواند با این سه منطقه مورد نظر که می‌توانند انزوا و حریم خصوصی را به مسافران ارائه کنند، آغاز شود.

قبرس

قبرس

نور خورشید صبحگاه بر فراز دهکده «کاتو دریس» (Kato Drys)، منطقه «لارناکا» (Larnaca)، قبرس. عکس از «کریل ماکاروف» (kirill_makarov)

دولت قبرس اعلام کرد که به احتمال زیاد، مرزهای این کشور از ماه ژوئیه (10 تیر) به روی گردشگران باز خواهد شد و تنها مسافران کشورهایی که موفق شده‌اند نرخ شیوع بیماری کووید 19 را پایین نگه دارند، از جمله دانمارک، نروژ، ایسلند و یونان، مجاز به ورود خواهند بود.

«ساواس پردیوس» (Savvas Perdios)، معاون وزیر گردشگری به «فایننشیال میرور» (Financial Mirror)، انتشارات تجاری انگلیسی‌زبان کشور، گفت:

امیدواریم ظرف چند هفته مطلع شویم که گردشگران، چه زمانی قادر به ورود از این کشورها خواهند بود.

یونان

جزیره سانتورینی

شهر فیرا در جزیره سانتورینی، یونان. عکس از «زیک ویفت» (Zick Svift)

وزیر گردشگری یونان اظهار کرد که کشور یونان از ماه ژوئیه، آماده خوش‌آمدگویی به گردشگران خارجی از کشورهای منتخب است. «خاریس تئوخاریس» (is Theois)، به بی‌بی‌سی گفت:

باز کردن مرزها موضوعی است که باید با متخصصان بهداشت در مورد آن بحث و گفت‌وگو شود و ما امیدواریم که آن‌ها به ما فرصت باز کردن تدریجی مرزها را بدهند.

اسپانیا

اسپانیا

ساحل «پلایا لوس کریستیانوس» (Playa los Cristianos) در تنریفه، اسپانیا. عکس از «الکساندر تودوروویچ» (Aleksandar Todorovic)

جزایر قناری، احتمالا در تاریخ یکم اوت (11 مرداد)، برای گردشگران داخلی، بازگشایی خواهند شد و صحبت از طرح بازگشایی آن تا ماه اکتبر (اواسط ماه مهر)، برای گردشگران بین‌المللی نیز در میان است. «یائیزا کاستیلا» (Yaiza Castilla)، وزیر گردشگری، صنعت و تجارت اسپانیا، در مصاحبه‌ای با یک رسانه محلی گفت که قصد دارد این جزایر را تبدیل به یک آزمایشگاه جهانی برای امتحان کردن امنیت صنعت گردشگری کند.

تمام هتل‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، مراکز خرید، سواحل وسایر جاهای دیدنی اسپانیا، به‌علت شیوع بیماری همه‌گیر کرونا تعطیل هستند؛ اما قرار است محدودیت‌ها از تاریخ 9 مه (20 اردیبهشت)، به‌تدریج کمتر شوند. کاستیلا اظهار داشت که قرار است «تنریفه» (Tenerife)، «لانزاروته» (Lanzarote) و جزایر قناری، برای مراقبت از بازدیدکنندگان در مقابل ویروس کرونا و اطمینان از رعایت‌ فاصله‌گیری اجتماعی، تحت بازسازی‌های گسترده‌ای قرار بگیرند.

جزایر قناری به‌دلیل محدودیت‌های سفر وضع‌شده برای کمک به جلوگیری از شیوع بیماری، به‌شدت صدمه دیده‌اند و پیش‌بینی می‌شود امسال فقط سه میلیون گردشگر به‌جای آمار معمول 15 میلیون نفر، از آن دیدن کنند.

قرار است در زمان بازگشایی جزایر قناری به روی گردشگران بین‌المللی، اقداماتی چون کنترل مسافران در بندرگاه‌ها و فرودگاه‌ها انجام شود و یکی از این پروتوکل‌ها، قطعا غربالگری سلامت خواهد بود.

بازگشت شرایط به حالت عادی در جزایر قناری، شامل سه مرحله خواهد بود. در اولین مرحله قرار است که فعالیت‌های گردشگری و تفریحی برای ساکنین، بازگشایی شود و در مرحله دوم، دیگر شهروندان اسپانیایی می‌توانند به این منطقه سفر کنند. در نهایت، ممکن است گردشگران بین‌المللی بتوانند در ماه‌های اکتبر، نوامبر و دسامبر (9 مهر تا 10 دی)، که زمان مناسبی برای سفر به این منطقه هستند، به جزایر قناری بیایند.

 

روز هفته 24 ساعته آسوده خاطر گردش کنید 

آوا بلیط  پشتیبان پروازهای شماست


خرید بلیط هواپیما


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.