فرودگاه جدید استانبول؛ بزرگترین فرودگاه جهان

فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول در ترکیه، فرودگاهی عظیم و مجهز که در فاصله ی 22 مایلی از شمال استانبول واقع شده است و با تکمیل بخش های مختلف آن به مرور، قرار است تا سال 2028 تبدیل به بزرگترین فرودگاه جهان شود! فرودگاه جدید استانبول در حال حاضر ظرفیت جابجایی 90 میلیون مسافر را در سال دارد، ظرفیتی که قرار است تا 10 سال آینده و تا سال 2028 به 200 میلیون نفر برسد! فرودگاه جدید استانبول با استاندارهای بین المللی دنیا در تاریخ 29 اکتبر 2018 مصادف با نود و پنجمین سالگرد جمهوری ترکیه افتتاح شد.فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول

همراه مجله اینترنتی آوا بلیط سامانه خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید تا فرودگاه جدید استانبول را بیشتر بشناسید.

معرفی فرودگاه جدید استانبول

شرکت آی جی ای (IGA) با سابقه ای طولانی و شگرف در حال ساخت این پروژه ی عظیم می باشد. فرودگاه جدید استانبول در حال حاضر دارای 3 باند فرودگاهی می باشد اما پیش بینی شده است با گذشت زمان تعداد باندهای فرودگاه استانبول به 6 باند برای پروازهای داخلی و خارجی برسد. این فرودگاه بزرگ دارای مساحت 76.5 میلیون مترمربع بوده که در فاصله 34.5 کیلومتری از قلب استانبول واقع شده است. شاید جالب باشد بدانید که فرودگاه جدید استانبول قادر خواهد بود 350 مقصد پروازی را پوشش دهد! این تعداد بسیار چشمگیر قرار است توسط 100 شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی صورت پذیرد. بزرگترین فرودگاه دنیا قرار است قاره های مختلف را بهم وصل نموده و فاصله ها را کم کند. تا بحال این فرودگاه عظیم مبلغ سنگینی حدود 12 میلیارد دلار هزینه داشته که نشان دهنده میزان اهمیت و سرمایه گذاری بر روی آن می باشد تا تبدیل به بزرگترین فرودگاه جهان شود.

فرودگاه جدید استانبول

تا پیش از این تمامی پروازها در ترکیه از فرودگاه آتاترک و فرودگاه صبیحه گوکچن انجام می شد اما طبق سخنرانی رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان، زمانی که فرودگاه جدید استانبول شروع به کار کند، همه ی پروازها از فرودگاه آتاترک برداشته شده و به فرودگاه جدید استانبول منتقل می شود و فرودگاه آتاتورک با تغییر کاربری به پارکی به نام باغ مردم تبدیل خواهد شد. در حال حاضر قرار است تا دو ماه اول کار فرودگاه، تعداد کمی پرواز بین ترکیه، آذربایجان و قبرس به این فرودگاه منتقل شود.

فرودگاه جدید استانبول

معماری فرودگاه جدید استانبول

شرکت سازنده ی فرودگاه جدید استانبول در طول 4 سال توانست فاز اول معماری این فرودگاه را تکمیل نماید. البته مابقی نماهای فرودگاه جدید استانبول قرار است در فازهای بعدی و به مرور تکمیل شود. نمای داخلی و خارجی فرودگاه تلفیقی از معماری سنتی و مدرن بوده و با زیبایی تمام نگاه ها را به سمت خود خیره می کند. سقف بزرگ و مرتفع ترمینال نیز از بدو ورود بیانگر ابهت و عظمت این فرودگاه می باشد. در طراحی سقف فرودگاه از سبک معمار سنان در دوره عثمانی الگو برداری شده است.

فرودگاه جدید استانبول

جالب است بدانید که فرودگاه جدید استانبول با طراحی برج کنترل ترافیک برگرفته از طرح و نقش های ترک و اسلامی، برنده جایزه معماری بین المللی در سال 2016 شده است. ساختمان ترمینال، سیستم ارتباطی و آب و هوایی و ساختمان های تاسیسات دارای معماری منحصر به فرد و نشان دهنده ی سبک مساجد و حمام های استانبول می باشند. در تمامی فرودگاه به طور ماهرانه ای از نماد های سنتی و قدیمی استانبول و ترکیه استفاده شده است.

فرودگاه جدید استانبول

امکانات و ویژگی های فرودگاه جدید استانبول

در سفر تور استانبول شاید متوجه حسگرها و امنیت فوق العاده بالای فرودگاه نشوید. وجود بیش از 9 هزار دوربین امنیتی و حسگر در فرودگاه نشان دهنده ی میزان اهمیت این فرودگاه می باشد. از دیگر امکانات پیشرفته ی فرودگاه جدید استانبول می توان به زیرساخت های مربوط به تشخیص پلاک خودرو و تشخیص چهره دانست که در فرودگاه های کمی این امکانات وجود دارند!

هتلی مجلل و بزرگ با 451 اتاق نیز در این فرودگاه قرار گرفته که با اتاق هایی مدرن و زیبا میزبان میهمانان می باشد تا اقامتی بی نظیر را تجربه نمایند.

فرودگاه جدید استانبول

چگونه از فرودگاه جدید استانبول به مرکز شهر برویم؟

با افتتاح فرودگاه جدید استانبول، تمامی هواپیماهای به مقصد استانبول در این فرودگاه به زمین می نشینند. پس دور از ذهن نیست که بسیاری از مسافران پس از پیاده شدن از هواپیما، اطلاعی از راه های دسترسی به مرکز شهر نداشته باشند و سرگردان شوند. آشنایی با راه های دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه جدید استانبول برای مسافران بسیار الزامی است. فرودگاه جدید استانبول در نزدیکی بخش اروپایی شهر واقع شده و فاصله ی کمی از دریای سیاه دارد. فرودگاه جدید استانبول حدود 40 کیلومتر تا میدان تقسیم و 45 کیلومتر تا سلطان احمد فاصله دارد. نکته ی حائز اهمیت در حمل و نقل استانبول، تهیه ارز می باشد! تقریبا هیچ کدام از وسیله های حمل و نقل از فرودگاه، ارز خارجی قبول نمی کنند و تنها لیره را پول مورد قبول می دانند! پس بهتر است مقداری از پول خود را پیش از سفر به استانبول به لیره تبدیل نمایید.

چگونه از فرودگاه جدید استانبول به مرکز شهر برویم؟

دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه جدید استانبول

تاکسی

تاکسی شاید آسوده ترین وسیله ی حمل و نقل باشد که شما را بی هیچ دغدغه ای به مرکز شهر و هتل می رساند. اما لازم است بدانید که با توجه به مسافت طولانی فرودگاه جدید استانبول تا مرکز شهر و میدان تقسیم، هزینه ی گزافی باید برای تاکسی پرداخت نمایید. به طور معمول و میانگین برای مسیر فرودگاه جدید استانبول تا میدان تقسیم می بایست بین 100 تا 110 لیره پرداخت کنید. اگر هم مقصد شما از فرودگاه، سلطان احمد باشد، هزینه ی پرداختی به 130 لیره خواهد رسید.

دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه جدید استانبول با تاکسی

شاتل فرودگاهی بهترین انتخاب

شاتل فرودگاهی با هزینه ای مقرون به صرفه، مناسب ترین انتخاب برای رسیدن به مرکز شهر می باشد! شاتل فرودگاهی دارای پنج خط اتوبوس است که روزانه از فرودگاه جدید استانبول تا 5 نقطه ی مهم شهر در رفت و آمد می باشد. در صورتی که بخواهید از فرودگاه جدید استانبول به مرکز شهر و میدان تقسیم بروید می توانید از خطی با عنوان “آی اس تی 19: فرودگاه جدید استانبول-بشیکتاش-تقسیم” استفاده کنید. هزینه ی این خط 18 لیره به ازای هر فرد بزرگسال می باشد و شما را در مقابل پوینت هتل نزدیک به میدان تقسیم نگه می دارد. برای رسیدن به سلطان احمد نیز خط “آی ای تی1: فرودگاه جدید استانبول-ینی کاپی” پیش روی شماست که به طور کلی حدود 100 دقیقه طول خواهد کشید! تمامی اتوبوس های شاتل فرودگاهی از امکانات مناسبی همچون تلویزیون، وای فای و ورودی های شارژ یو.اس.بی برخوردار می باشند.

شاتل فرودگاهی بهترین انتخاب

 شاتل اختصاصی

شاتل اختصاصی راه دیگری است که می توانید به سادگی از فرودگاه جدید استانبول خود را به هتل موردنظر برسانید. شاتل اختصاصی تعرفه و قیمت ثابتی دارد و برخلاف شاتل فرودگاهی شما را دقیقا تا هتل می رساند. آژانس های بسیاری در زمینه شاتل اختصاصی استانبول فعالیت میکنند که دارای خودروهای میکرو متناسب با 3 نفر و مینی بوس برای 19 نفر می باشند.

شاتل اختصاصی

سرویس حمل و نقل عمومی

تنها خط اتوبوس و سرویس حمل و نقل عمومی موجود در فرودگاه جدید استانبول، خط  H2است که از فرودگاه جدید استانبول به مسیدیکوی روزانه حرکت می کند. پس از رسیدن به این ایستگاه می بایست دوباره سوار تاکسی و یا مترو شده تا بتوانید خود را به هتل یا میدان تقسیم استانبول برسانید. این سرویس حمل و نقل عمومی روزانه از ساعت 6 صبح تا نیمه شب فعال می باشد.

راه های رسیدن به مرکز شهر از فرودگاه جدید استانبول

مترو

در فرودگاه جدید استانبول تا به امروز خطوط مترو افتتاح نشده است. اما وجود مترو برای تسهیل نمودن حمل و نقل بین فرودگاه جدید استانبول تا مرکز شهر امری ضروری است که در آینده ای نزدیک به وقوع می پیوندد.

در صورتی که می خواهید به شهر زیبای استانبول سفر کنید می توانید برای خرید بلیط هواپیما تهران به استانبول  به سایت رزرواسیون آنلاین آوا بلیط مراجعه نمایید. همچنین همراه مجله اینترنتی آوا بلیط باشید و اطلاعات گردشگری خود را در رابطه با شهرها و کشورهای مختلف، جاذبه های گردشگری، مراکز خرید، رستوران ها و هر آنچه که در دنیای گردشگری می گذرد تکمیل نموده تا با آگاهی کامل سفری بی نظیر را تجربه نمایید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.