با هواپیمایی ترکیش جهان خود را گسترش دهید

تاریخچه هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی ترکیش، سال 1933 به دستور کمال مصطفی آتاتورک و به عنوان یکی از بخش‌های وزارت دفاع کشور ترکیه تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی که حامل پرچم ترکیه است کار خود را با دو هواپیمای پنج نفره، دو هواپیمای چهار نفره و یک توپولوف 10 نفره آغاز کرد. با تغییر دولت ترکیه در سال 1983 تغییراتی وسیع در شرکت هواپیمایی ترکیش صورت گرفت.

هواپیمایی ترکیش در قرن بیست و یکم با گسترش فعالیت‌ها و ناوگان هوایی به یکی از بهترین خطوط هوایی در جهان تبدیل شده است و در سال 2008 به جمع خانواده بزرگ Star Alliance پیوست. ترکیش ایرلاین توانست در سال‌های مختلف از معتبرترین موسسات سنجش کیفیت، عناوین و جوایز ارزنده‌ای را کسب کند. از جمله:

 • برترین ایرلاین جنوب اروپا در سال 2009 و 2010
 • بهترین ایرلاین اروپایی در سال 2011 و 2012
 • بهترین خط هوایی اروپا و چهارمین خط هوایی برتر دنیا در سال 2015
 • هفتمین خط هوایی برتر سال 2016
 • دریافت چهار جایزه از طرف شرکت Skytrax در سال 2017

ناوگان هوایی هواپیمایی ترکیش

ترکیش ایرلاین با گسترش و توسعه ناوگان هوایی خود در سال‌های مختلف تعداد آن را از 5 فروند به 328 فروند از هواپیماهای ایرباس، بوئینگ، امبرائی افزایش داده است. میانگین سن هواپیماهای این شرکت حدود هفت سال است و یکی از جوان‌ترین ایرلاین‌ها در اروپا است. هواپیمایی ترکیش با خرید هواپیماهای جدید، تصمیم دارد تعداد ناوگان خود را به 421 فروند هواپیما برساند.

ناوگان هواپیمایی ترکیش

پروازهای هواپیمایی ترکیش

شرکت هواپیمایی ترکیش روزانه به 300 مقصد در قاره های اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکا پرواز مستقیم دارد و در ایران از شهرهای تهران، اهواز، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و کرمانشاه به استانبول پرواز دارد.

خرید بلیط ترکیش

خرید بلیط هواپیما ترکیش نیز همچون بلیط دیگر ایرلاین‌ها، در آوا بلیط فراهم شده است و شما تنها کافی است به صفحه ایرلاین ترکیش مراجعه کنید و پرواز مورد نظر خود را جستجو کنید. خوب است بدانید که برای خرید بلیط ترکیش در آوا بلیط حتما نیازی نیست که مبدا یا مقصد شما ایران باشد و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید بلیط پروازهای ترکیش از هر نقطه از جهان به هر نقطه دیگری در دنیا را به راحتی و با چند کلیک به صورت آنلاین خریداری کنید.

قطب‌های هواپیمایی ترکیش

قطب اصلی شرکت هواپیمایی ترکیش در فرودگاه بین‌المللی آتاتورک و مرکز دیگر آن فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن در شهر استانبول هستند.

کلاس های پروازی هواپیمایی ترکیش

کلاس اکونومی

در کلاس اکونومی فضا و پشتی صندلی مناسبی جهت استراحت و قرار گرفتن پا برای مسافران در نظر گرفته شده است. همچنین بر اساس نوع هواپیما امکاناتی مثل ال سی‌دی، رادیو، Mp3 player، غذاهای سرد و گرم و امکاناتی دیگر برای مسافران ‌پروازهای بین‌المللی فراهم شده است.

turkish airline economy

کلاس بیزینس

کلاس بیزینس هواپیمایی ترکیش خدماتی مثل صندلی‌هایی با امکان خواباندن آن، چراغ مطالعه، میز مرکزی با قابلیت جابه‌جایی، بالاترین سطح و کیفیت در پذیرایی و امکاناتی دیگر را برای مسافران خود در پروازهای بین‌المللی فراهم کرده است.

turkish airline business class

وزن بار مجاز هواپیمایی ترکیش

وزن بار مجاز هواپیمایی ترکیش به نوع کلاس پروازی، مبدا و مقصد سفر بستگی دارد. پس بهتر است مسافران قبل از خرید بلیط از شرایط دقیق بار مجاز پروازهای هواپیمایی ترکیش اطلاع پیدا کنند.

حوادث پروازی هواپیمایی ترکیش

در طول سالها فعالیت شرکت هواپیمایی ترکیش فقط 15 حادثه اتفاق افتاده است که 14 مورد آن منجر به مرگ سرنشینان شده است که به چند مورد اشاره می‌کنیم:

 • سانحه‌ی هوایی که برای پرواز شماره 981 اتفاق افتاد که طی آن 346 نفر سرنشین هواپیما جان خود را از دست دادند.
 • فوریه 1959 هواپیمای هیات دولت ترکیه در سفر به انگلستان، در فرودگاه Gatwick لندن سقوط کرده و 9 نفر از سرنشینان و 8 نفر از خدمه پروازی جان خود را از دست دادند.
 • سپتامبر 1961 هواپیمایی در آنکارا سقوط کرده و در این حادثه همه خدمه و مسافران به جز یک نفر جان خود را از دست دادند.
 • طی حادثه‌ای در مارس 1962 کل سرنشینان هواپیما که 18 نفر بودند جان خود را بر اثر برخورد هواپیما به کوه‌‌های Taurus از دست دادند.
 • ژانویه 2003 هواپیما با 80 سرنشین سقوط کرد که 75 نفر جان خود را از دست دادند.
 • فوریه 2009 در مسیر آمستردام هلند، هواپیما دچار حادثه گردید و 9 نفر از 135 سرنشین که شامل سه خلبان نیز می‌شد، جان خود را از دست دادند.

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.