بهترین ایرلاین ‌های ایران کدامند؟

بهترین ایرلاین ‌های ایران کدامند؟

 

برای مسافری که چمدانش را بسته و آماده سفر هوایی است، هیچ‌چیز مهم‌تر از کیفیت و امنیت هواپیما نیست. اصلی‌ترین معیار انتخاب ایرلاین‌ها برای هر مسافری که قصد سفر هوایی داشته باشد، ایمنی و کیفیت پرواز است. از سال 1340 تاکنون، در ناوگان هوایی ایران 21 ایرلاین دولتی و خصوصی مشغول به فعالیت هستند و در مسیرهای پروازی داخلی و خارجی به مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند.  بنابراین قبل از خرید بلیط، لازم است مسافران بهترین ایرلاین ‌های ایران را بشناسند. در ادامه این بلاگ درباره بهترین ایرلاین ‌های ایران می‌خوانید.

 

لیست بهترین ایرلاین‌های ایران

همه ایرلاین‌های فعال در ایران در تلاش هستند تا رضایت مسافران بیشتری را جلب کنند و امتیازات خود را ارتقا دهند. بر اساس معیارها و استانداردهایی همچون درصد تاخیر، تعداد پرواز، تعداد مسافر، سانحه هوایی، ناوگان هوایی و مسیرهای پروازی، می‌توان بهترین ایرلاین را مشخص کرد.

ایران‌ ایر

هواپیمایی ایران ایر

این شرکت هواپیمایی یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین ایرلاین‌های ایران است که در سال 1341 از ادغام دو شرکت هواپیمایی «ایرانین ایرویز» و «پرشین ایرویز» شروع به کار کرد. ایران ایر به‌عنوان یکی از بهترین ایرلاین های ایران اولین پرواز خود را از تهران به مشهد انجام داد. در حال حاضر، پروازهای این شرکت به 35 شهر داخلی و 26 شهر خارجی انجام می‌شوند.
ایران ایر دارای 51 فروند هواپیمای استاندارد است که شامل 10 فروند هواپیمای ایرباس A300، دو فروند هواپیمای ایرباس A310، چهار فروند هواپیمای ایرباس A300-600، پنج فروند هواپیمای بوئینگ 747، 16 فروند هواپیمای فوکر و 6 فروند هواپیمای ایرباس A310 می‌شود.
نخستین هدف این ایرلاین، تامین نیازهای حمل‌ونقل هوایی کشور همراه با ایمنی بود؛ بااین‌حال این شرکت علاوه بر برقراری سرویس‌های حمل‌ونقل هوایی، تعمیرات هواپیماهای سایر ایرلاین‌ها را نیز انجام می‌دهد. مهم‌ترین مزیت این شرکت به‌عنوان یکی از بهترین ایرلاین های ایران مستقیم بودن پروازهای آن است. امکانات و مزایای دیگر این شرکت شامل ارائه خدمات درجه یک سرو غذا به مسافران، فاصله مناسب میان صندلی‌ها، مهمانداران مجرب، قیمت مناسب بلیط و امنیت بالای سفر می‌شود.

ماهان ایر، کم‌تاخیرترین ایرلاین در کشور

ماهان ایر

جالب است بدانید ماهان نخستین شرکت هواپیمایی خصوصی ایران است که در سال 1371 با پرواز در مسیر هوایی کرمان- تهران- کرمان فعالیت خود را شروع کرد. این شرکت از شرکت‌های هواپیمایی‌ خارجی و پیشرفته الگو گرفته است و به همین دلیل مسافران داخلی و خارجی، آن را در اولویت قرار می‌دهند. شرکت هواپیمایی ماهان پس از 30 سال فعالیت با 3300 کارمند مسئولیت‌پذیر، به‌عنوان یکی از بهترین ایرلاین ‌های ایران شناخته‌ شد. این ایرلاین در تیر ماه 1400 به‌عنوان کم‌تاخیرترین ایرلاین در کشور نیز معرفی شد. شرکت هواپیمایی ماهان به 30 مقصد داخلی و 25 مقصد خارجی پرواز دارد و بیشترین سهم جابه‌جایی مسافران در پروازهای بین‌المللی را به خود اختصاص داده است.
شرکت هواپیمایی ماهان دارای 54 فروند هواپیما است که شامل هواپیمای ایرباس مدل 300B4 ، 14 فروند هواپیمای A300-600، دو فروند هواپیمای بوئینگ 300-747، هفت فروند هواپیمای ایرباس A340-600، چهار فروند هواپیمای ایرباس A340-300 و 10 فروند ایرباس A310-300  و 17 فروند هواپیمای BAe-146-300  می‌شود.

 

آتا

هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا نه‌ تنها یکی از بهترین ایرلاین ‌های ایران است، بلکه به ‌عنوان امن‌ترین ایرلاین در ایران معرفی شد. این شرکت در سال 1387 در تبریز تاسیس شد و اولین پرواز آن در سال 1388 در مسیر تبریز-مشهد انجام گرفت. شرکت آتا موفق به کسب مجوز CAMO، راه‌اندازی شعبه چرخ و ترمز در تبریز، مجوز A چک، افتتاح بخش شاپ الکتریک به‌منظور تعمیر باتری هواپیماها و گواهینامه Part-M شده است. این شرکت هواپیمایی 16 فروند هواپیمای مسافربری دارد که شامل هشت فروند هواپیمای بوئینگ MD80، سه فروند هواپیمای ایرباس A320، دو فروند هواپیمای بوئینگ 737 و سه فروند هواپیمای EMB-145 می‌شود.

کیش ایر

هواپیمایی کیش

این شرکت هواپیمایی نخستین شرکت دارنده گواهینامه IOSA در ایران است. کیش ایر به‌ عنوان یکی از بهترین ایرلاین ‌های ایران در سال 1370 به‌منظور توسعه روابط جزیره کیش و سایر استان‌ها، فعالیت خود را شروع کرد. دلیل بالا بودن رتبه این ایرلاین در مقایسه با سایر ایرلاین‌های ایران، کیفیت بالای پروازها و ناوگان هوایی جدید و پیشرفته آن است. این شرکت هواپیمایی در ابتدا با دو فروند هواپیمای اجاره‌ای توپولوف شروع به کار کرد، اما اکنون دارای هفت فروند هواپیمای بوئینگ MD، دو فروند هواپیمای FOKKER-100 و دو فروند ایر باس A321 در ناوگان هوایی خود است. پروازهای این ایرلاین به 18 شهر داخلی انجام می‌شوند.

 

هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان در سال 1359 با ادغام چهار شرکت ایرتاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان تاسیس شد. این شرکت به‌ عنوان یکی از بهترین ایرلاین های ایران دارای بهترین تیم پشتیبانی فنی است. ایرلاین آسمان به 40 شهر داخلی و همچنین 13 شهر خارجی پرواز دارد و بیشترین سهم از مسافران در پروازهای داخلی را به خود اختصاص داده است. شرکت هواپیمایی آسمان 33 فروند هواپیما در اختیار دارد که شامل پنج فروند هواپیمای ایرباس A320، یک فروند هواپیمای ایرباس A320، دو فروند هواپیمای بوئینگ 737، هفت فروند هواپیمای FOKKER 100 و پنج فروند هواپیمای ATR 72-200 می‌شود.

هواپیمایی زاگرس

هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی زاگرس یک ناوگان جوان و استاندارد است که فعالیت خود را در سال 1384 با دو فروند توپولوف شروع کرد و در سال 1386 دو فروند هواپیمای MD به این ناوگان اضافه شدند. زاگرس به ‌عنوان یکی از بهترین ایرلاین‌ های ایران پیشرفت چشمگیری در بخش حمل ‌و نقل هوایی داشته است. این ایرلاین دارای 19 فروند هواپیما شامل هفت فروند هواپیمای ایرباس 320، دو فروند ایرباس 321، یک فروند هواپیمای ایرباس 319 و هشت فروند هواپیمای بوئینگ MD-82 و MD-83 است. شرکت هواپیمایی زاگرس به 15 شهر داخلی پرواز دارد و نخستین پرواز بین‌المللی خود را در سال 1387 به مقصد دمشق انجام داد.

پروازی دلنشین بر فراز آسمان‌های ایران!

در ایران تعداد زیاد شرکت هواپیمایی در حال فعالیت هستند که هرکدام از آن‌ها، سابقه و خدمات مخصوص به خود را دارد. برخی از مسافران بهترین ایرلاین‌ های ایران را بر اساس قدمت آن‌ها و برخی دیگر بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهند، انتخاب می‌کنند. جهت خرید بلیط هواپیما از یکی از این ایرلاین‌ها می‌توانید به آوا بلیط مراجعه فرمایید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.